۲۵ طرح تایپوگرافی تبلیغاتی برای الهام گرفتن از آنها

تایپوگرافی

طرح های تایپوگرافی تبلیغاتی

ایا میخواهید با تبلیغات خلاق شوید؟ در این مقاله ۲۵ نمونه تبلیغات تایپو گرافی خلاق را مشاهده خواهید کرد تا شما از آن ها به عنوان الهام و منبعی برای طراحی تایپوگرافی بعدی تبلیغ خود استفاده کنید.

بیایید با هم این تبلیغات را بررسی کنیم.

۱-از کامپیوتر دور بمانید.

این تبلیغ که توسط  Victors and Spoils طراحی شده، از تبلیغات جدید در تایپوگرافی است.

تایپوگرافی

به جای استفاده از حروف کامپیوتر، تمامی حرف ها  به صورت دستی با متریالی ساخته شده اند که آنها را تبلیغ می کنند   این حروف به اندازه کافی قوی هستند  که به هیچ نوع بصری اضافی نیاز ندارند، و واقعا مطلب را بیان میکنند.

۲- کپی کردن از موارد دیگر

این تبلیغ توسط Patrick Tan برای HBO طراحی شده است. این طرح با تصویرسازی از طلای مایع ایجاد شده است.

کپی از موارد دیگر

این یک طرح براق، لوکس، و چشمگیر است. و نشان می دهد که HBO  و (نمایش و فیلم‌هایی که انتخاب می‌کند) دارای برندی با ارزش خیلی بالاست . کنتراست عمیق پس‌زمینه تاریک به برجسته‌تر کردن لوگو کمک می‌کند و به منظور افزایش غنی تر کردن رنگ، به کار می‌رود.

۳ – ایجاد یک صحنه

خلق یک صحنه

این تبلیغ توسط Peter Tarka و Mateusz Król از گروه analog/digital طراحی شده است، یک صحنه که با حروف خود ایجاد شده است. حروف در اینجا به نظر گرم، ترسناک و دقیقا شبیه فیلم های ترسناک است. این حروف در تمامی اطراف صفحه نمایش پخش شده است تا به احساس کلی تبلیغ کمک کند.

۴ – الهام گرفتن از فرهنگ های مختلف

 

الهام گرفتن از فرهنگ های مختلف

 

این تبلیغ پاناسونیک توسط  Fischer America  با پیچیدگی خاصی طراحی شده است. هر نمونه از حرف که با دقت خاصی طراحی شده از فرهنگ های اسیایی گرفته شده است. با این طراحی حس، “تکنولوژی پیشرفته در صدا” را منتقل کرده است، اگر این الگوسازی مورد استفاده قرار نمی‌گرفت و یک قلم منظم به کار برده می‌شد، این آگهی چنین تاثیری نداشت.

۵- با موارد مختلف آزمایش کنید.

تایپوگرافی اغلب فلت است، اما این دلیل نمیشود که همیشه فلت باشد به این تبلیغ که توسط    TAXI Calgary طراحی شده نگاهی کنید ببینید چطور از حروف مقوایی برای طراحی خود استفاده کرده است.

تایپوگرافی

این موارد مربوط به پیام و برند یک شرکت هست که  کیفیت فوق العاده ای دارد دیدن این طراحی ملموس، در مقابل فونت های که بیشتر فلت هستند، حس تازه تری را ایجاد می کند.

۶- ایجاد متون سه بعدی

بهترین راه برای برجسته کردن برند چیست؟ ساخت یک تبلیغ ۳D مانند Jackson Alves که یک تبلیغ برای نوشابه ساخت. خود حروف نرم و پیچیده هستند، با این حال، سایه سه‌بعدی روشن به آن‌ها اجازه می‌دهد که برجسته شوند  و یک عنصر طراحی به حساب آیند.

ایجاد متن سه بعدی

این تبلیغ، نشان می دهد که نه تنها، حروف، می تواند از سایه های سه بعدی بهره ببرد، بلکه تایپوگرافی ها نیز می توانند از سایه ها استفاده کنند. اگر شما علاقه‌مند به انجام این کار هستید ، ۵۰نوع حروف قدیمی وجود دارد که شما می‌توانید این اثر سه‌بعدی را روی  آن اعمال کنید.

۷ – یک رابطه با دیگر عناصر ایجاد کنید

در نهایت باید زمانی که عناصر را باهم ترکیب می کنید این ترکیب خوب جواب دهد. این تبلیغ توسط Edvin Puzinkevich برای آب معندنی طراحی شده است که این ترکیب به خوبی انجام شده است.

ایجاد عناصر

برند Evian یک تایپوگرافی ۳ بعدی است که به خوبی طراحی شده و درون  بطری قرار گرفته است. خطوط زیرین بر روی جاده به سمت بالا قرار گرفته است و همین باعث شده برند برجسته باشد و همه عناصر با هم یکی باشند.

۸ – حروف خود را به عنصر دیگری تبدیل کنید

تبدیل حروف به عناصر

یکی از متن های جالب سه بعدی که توسط Suarez  و  Claveraطراحی شده است تصویر زیر است با استفاده از حروف سه بعدی یک نمونه ابنتات طراحی کرده است. با استفاده از این شعار که ”  بعد از اینکه گذاشتید در دهان غیر ممکن است از دهان خود در بیارید” به خوبی با ظاهر شیرین و خوشمزه ی این آبنبات، همراه شده است. حروف و فونت سه بعدی در این محصول بسیار موفق تر از نوع ساده آن است.

 

۹ – استفاده از بافت ها

اضافه کردن یک بافت ظریف به حروف باعث به وجود آمدن یک لبه اضافی در متن می شود و متن را زیباتر می کند Brandon Rike به این تبلیغ یک بافت اضافه کرد و آن را ساخت.

استفاده از بافت ها

اگر متن تنها یک رنگ صاف فلت بود، به خوبی در پس‌زمینه جای نمی‌گرفت و یا با تصویر به خوبی جفت نمی‌شد و  به نظر در طراحی جایگذاری شده، می آمد و بخشی واقعی از تبلیغ نمی شد.

 

۱۰ – از سبک غذایی  برای استایل دهی استفاده کنید

سبک غذایی

از نوشتن حروف تا الگوهایی که برای تزئین بکار رفته اند،در تبلیغ Sabra hummus که توسط Becca Clason انجام شده، از مواد غذایی است.این طرح سرزنده، پر جنب و جوش و پر از طعم است و نشان‌دهنده این است که محصول واقعی است.

۱۱ – تمام فضا را پر از متن کنید

استفاده از فضا

این تبلیغ توسط جوز کانالس طراحی شده است، فضای صفحه  پر از متن است و در هر گوشه و کنار متن دیده می شود و تبلیغ برای خواندن چالش برانگیز است. ضخامت و وزن متفاوت این نوع دست‌نوشته کنتراست بالا را ایجاد می‌کند، و حروف، در کنار تصویرسازی ها به خوبی قرار گرفته است.

۱۲ – از متریال مختلف استفاده کنید

استفاده از متریال

“بن دیدیه” با این تبلیغ آبجو به یک رویکرد دیگر دست یافت.او با دقت با گچ بر روی تخته سیاه عناصر را طراحی کرده است؛ و یک ظاهر دست ساز به تبلیغ داده است. به جای اینکه تخته سیاه تمیز باشد از لکه های باقی مانده استفاده کرده و یک بافت ایجاد کرده است و با این روش بین عناصر هماهنگی ایجاد کرده است.

۱۳- ایجاد هماهنگی

ایجاد هماهنگی

این تبلیغ توسط  Jon Devinyطراحی شده که در این تبلیغ یک رابطه ی شفاف بین فونت و تصویر به تصویر کشیده شده است. حروف در اطراف مرد درون عکس در باد قرار گرفته اند، و او را در این عکس می بینید که با کلماتی چون “image” و “ opportunity”  در آغوش گرفته است. این تصویر امید را زنده می کند و یک محیط فرصت‌طلبانه را به همه نشان می‌دهد.

بیشتر بخوانید :   چگونه ایده های طراحی را تجاری کنیم؟

۱۴- نگران لایه ها نباشید.

عناصر لایه گذاری تایپوگرافی در تبلیغات  یک روش فوق العاده برای افزودن لایه و ابعاد به طرحتان است.

لایه بندی

این  تبلیغ توسط Thomas kohl طراحی شده که دو لایه متن را ترکیب کرده است متن قرمز هنوز قابل خواندن است و متن سفید بدون تحت‌الشعاع قرار دادن متن زیرمتن قرمز  قرار می‌گیرد. این دو با هم  ترکیب می شوند تا یک عنصر طراحی ایجاد کنند، اما هر کدام به صورت جداگانه عمل می کنند.

۱۵ – به متن خود وزن دهید.

به متن خود وزن بدهید

فرقی نمی‌کند که متن شما به صورت فیزیکی بر روی صفحه باشد یا نه، شما باید به آن وزن بدهید همانطور که  طراح  Mike Campau در این تبلیغ این کار را اانجام داده است. متن در این تبلیغ، نه بر روی زمین قرار گرفته و نه به دیوار وصل شده است، اما به دلیل پرسپکتیوی که در آن بکار رفته، این هدف را به نمایش گذاشته است. همچنان به نظر می رسد که دونده را در مسیر خود دنبال کرده و به عنوان یک تشویق کننده برای آن عمل می کند.

۱۶- باهوش باشید

باهوش باشید

این تبلیغ چاپ به روشی که از تایپوگرافی استفاده می‌کند بسیار هوشمندانه است. در نگاه اول ممکن است به عنوان یک کفش پاشنه‌بلند معمولی به نظر برسد. اما وقتی دقیق‌تر نگاه کنید، متوجه خواهید شد  که انحنای ملایم کفش عبارت “sale” را شکل می‌دهد.

۱۷- در کمال گرایی آویزان نمانید.

کمال گرایی

تبلیغ Windex که توسط Adison Reddy طراحی شده است، درآن  کلمات کاملا تمیز دست نوشته شده اند در حالی که همچنان شسته و رفته اند. با این حال حس دستی بودن، دست نیافتنی بودن را منتقل می کنند.

با داشتن حروفی که با دقت در کامپیوتر، ادیت شده اند، اما کاراکترها با هم یکسان نیستند. این نواقص کوچک، حسی شخصی سازی بیشتری در تبلیغ ایجاد می کند.

۱۸ – یک آمبیگرام را بسازید

تبلیغ

تبلیغ چاپ شده ای که برای Worldpride توسط Bryan Canning, Amber Thompson, وSteve Garwood از امبیگرام در مرکز آن، استفاده می کند. ambigram تصویری است که عناصر آن هنگام مشاهده یا تفسیر در دیدگاه‌های مختلف معنای خود را حفظ می‌کنند.

در این تبلیغ prid ” “را هم به جلو و هم وارونه خوانده می شود. این نشان می‌دهد که پوستر از هر جهت قابل خواندن است، و هنگامی که به اطراف چرخانده می‌شود ظاهر جدیدی پیدا می کند.

۱۹- یک پازل ایجاد کنید.

ایجاد پازل

این تبلیغ Ikea که توسط  TBWA Instanbul طراحی شده و پر از عناصر تایپوگرافی است. در نگاه اول، به نظر می‌رسد که یک دسته‌ کروات بر روی صفحه پخش شده‌است، اما همه چیز باعث می‌شود که بررسی دقیق‌تر انجام شود. شما شروع به دیدن تمام حروف می کنید و در نهایت، شما دو کلمه را کنار هم قرار می‌دهید‘where is my favorite tie و این جمله شکل میگیرد.

۲۰- معنای بصری ایجاد کنید

طراحی بصری

اگر می خواهید از تایپوگرافی برای تبلیغات استفاده کنید، معانی بصری در تبلیغتان ایجاد کنید مانند این تبلیغ که توسط Voskhod طراحی شده است. در این تبلیغ زبان یک مدرسه ترویج داده شده است زبانی که شما با آن اشنا هستید و می خواهید آن را یاد بگیرید.

۲۱- از تصویر سازی استفاده کنید

تصویرسازی حروف، همیشه یکی از انتخاب های مناسب برای طراحی یک تبلیغ با جزئیات می باشد، مانند تبلیغ BBDO در Pedigree که انجام شده. تمام تصاویر، تصویرسازی شده اند،با این حال تصویر کفش به خوبی برجسته شده اند.

تصویر سازی

این طراحی تایپوگرافی، پیامی از بازیگوشی سگ، ایجاد کرده است، کسی که کفش‌های ورزشی بدبو را  بدون شک می‌جود. منحنی‌های محتاطانه و سایه‌های روی حروف به کفش‌ها شکل می‌دهند، با این حال این نوع هنوز به طور کامل قابل خواندن است.

۲۲ – از حداکثر سبکها استفاده کنید

سبک های طراحی

این تبلیغ، که توسط Steve Simpson طراحی شده است، یک مجموعه ی کاملی از تایپوگرافی هاست. بخش‌های کمی از متن در سراسر صفحه وجود دارد و همه آن‌ها سبک منحصر به فرد خاص خود را دارند. جالب است که هر بخش را امتحان کرده و کشف کنید، و توجه دقیق به جزئیات، ظاهر کلی و با عین حال دوستانه‌ را نشان می‌دهد.

۲۳ – از محصول خود استفاده کنید

استفاده از محصولات در طراحی

اگر شما قادر به استفاده از محصول خود برای ایجاد تایپوگرافی هستید ، این کار را انجام دهید. این تبلیغ چاپ شده از بیسکوییت Arnate که توسط Lisa Dino طراحی شده است، از خرده های بیسکوییت برای رساندن پیغام استفاده کرده است. این یک رویکرد سرگرمی و منحصر به فرد برای تبلیغ یک محصول است، و این باعث می‌شود که تصاویر ریشه در حس کلی برند داشته باشند.

۲۴- از هنر دستی در طراحی تایپوگرافی استفاده کنید.

طراحی تایپوگرافی

دفعه بعدی که می خواهید تبلیغی درست کنید کاغذ و قیچی تان را در دست بگیرید مانند  Danielle Evans که برای تبلیغ SAA انجام داده است. این حروف ابعاد فوق العاده ای به تبلیغ داده اند که انجام آن با کامپیوتر سخت است و به صورتی دستی انجام شده است. منحنی ها و سایه های تبلیغ بر روی کاغذ، یک حس ملموس به آن داده که به خوبی با وسایلی که در اطراف آن است، هماهنگی  دارد.

۲۵ – قطعه گمشده را پر کنید

قطعه گمشده را پر کنید

این تبلیغ بسیار قدرتمند توسط Publicis Mojo Auckland طراحی شده است در این تبلیغ حروف که به دقت در  قسمت‌های گم‌شده پا پر شده اند  و کیفیت کودکانه نوشته شما باعث می‌شود احساس کنید کودکی که در مقابل شما ایستاده‌است مستقیما با شما صحبت می‌کند. این تصویر پیام خود را با صدای بلند و واضح می‌فرستد، و شما نمی‌توانید کمک کنید اما احساس می کنید که باید به طریقی کمک کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0/5 (0 Reviews)
مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در جشنواره پاییزه میتوانید از 20 درصد تخفیف برای اولین خرید بهره مند شوید ----> کد تخفیف : gfxfall