۲۰ روش موثر برای یادگیری عکاسی

۲۰ روش موثر برای یادگیری عکاسی بدون رفتن به کلاس عکاسی

عکاسی بدون شک نمونه ای از هنر مدرن روز است. و تقریبا هرکسی به یک دوربین و نرم افزار ساده ی عکاسی دسترسی دارد. به همین دلیل تعداد عکاسان آماتور نسبت به قبل بیشتر شده است اما آیا این عکاسان نیاز دارند به مدارسه عکاسی ندارند؟

آیا عکاسن اماتور در هر سنی و شرایطی به آموزش رسمی نیاز دارند تا در مقابل میلیون ها تصویر در اینستاگرام و فلیکر رقابت کنند؟ اول مهم است که بفهمید چرا شما به این مهارت‌ها نیاز دارید؟

عکاسی

هدف شما از عکاسی چیست؟

آیا بعنوان یک سرگرمی می خواهید عکاسی را یاد بگیرید یا بعنوان یک حرفه؟ هنگام ثبت نام اهمیت آن را در نظر بگیرید که آیا سرمایه گذاری خوبی است یا خیر؟ لازم است بدانید که گرفتن مدرک عکاسی اصلا ارزان نیست. متوسط هزینه سالیانه شهریه در ایالات ‌متحده برابر با ۳۳،۰۰۰ دلار است. این پول برای سرگرمی زیادی گران است.

تکنیک عکاسی

اگر می‌خواهید عکس‌های خوبی بگیرید اما نمی‌خواهید که پول زیادی هزینه کنید، راه برای توسعه مهارت‌های شما وجود دارد – ما تعدادی از این راه ها را به شما معرفی میکنیم.

مزایا و معایب مدرسه عکاسی

شما از هزینه آگاه هستید اما می‌خواهید بیشتر به مطالعه بپردازید – بیایید مزایا و معایب اصلی مدرسه عکاسی را بررسی کنیم.

مزایا :

درک بهتر هنر، تاریخچه و رشد آن.

مشخص کردن مهارت های طبیعی و یادگیری از افرادی که در کسب و کارشان موفق بوده اند

بدست آوردن درک کامل از تکنیک‌های نورپردازی و ترکیب‌بندی

برقراری ارتباط با مدرک  و کمک به زندگی حرفه ای

معایب :

هزینه تحصیلی بالا و متوسط حقوق سالانه پایین ، به این معنی که می‌تواند چند دهه طول بکشد تا بدهی خود را پرداخت کنید.

تجهیزات نیز بسیار گران هستند و برای متعادل کردن هزینه لنزها، دوربین‌ها و لوازم جانبی با قیمت مطالعه بسیار دشوار است.

اشتغال تضمین نمیشود، به خصوص به این دلیل که هنر و عکاسی محدودیت دارد.

امکان بازگشت به مدرسه برای ادامه تحصیل بیشتر نیست اگر کار عکاسی شما شکوفا نشود.

شور و شوق، صبر و شکیبایی

اگر چناچه شما شوق برای یادگیری دارید ایا می توانی بدون کلاس رفتن موفق شوید؟ آیا می‌توانید تمام تلاش خود را بکنید تا مهارت‌ها، پول و ارتباطات را به دست آورید؟

کریس اوزر در سال ۲۰۱۰، حدود ۵ تا۹ تا شغل را بخاطر حرفه ی عکاسی ترک کرد.  بعد از ۷ سال عکاسان خوداموز  و بیش از شصت هزار نفر و برخی از مشتریان بسیار چشمگیر، از جمله اپل، هدف و نیویورک تایمز، اینستاگرامش را فالو کردند. کریس در مصاحبه‌ای با icanbesociety گفت: ” من یک تصمیم آگاهانه برای بهبود مهارت‌های خود گرفتم و شروع به مطالعه عکاسی کردم و مثل دیوانه‌ها مطالعه میکردم.”

بدون در نظر گرفتن آنچه که شما می خواهید با عکاسی بدست اورید، در اینجا روش هایی مطمئن برای بهبود مهارت هایتان البته  بدون مدرک وجود دارد.

۱- لطفا با دوربین خود آشنا شوید.

می دانم به چه فکر میکنید- هیچ راهی برای خواندن کتابچه راهنمای دوربین نیست. اما برای انتحاب یک دوربین خوب در زمان خرید ابزار خوبی است. لازم نیست که تمامی صفحات را بخوانید مثلا بخش هایی را که بلدید و یا بخش های خاص را بعدها بخوانید. اما دفترچه راهنمای دوربین ساده از آنچه فکر می‌کنید دارای اهمیت بیشتری است.

تجهیزات عکاسی

به دو دلیل صرف زمان برای تحقیق درباره کیت تان اهمیت دارد:

شما باید در مورد تمامی بخش های دوربین تان بدانید.

هیچ‌کس دوربین را بهتر از کسی که آن را ساخته نمی‌شناسد.

۲ –  برنامه های آموزشی آنلاین تماشا کنید.

با آمدن اینترنت بسیاری از مردم به دفترچه راهنما بعنوان یک محصول غیرقابل استفاده نگاه کردند. شما می توانید بااینترنت و با در نظر گرفتن مدل دوربینتان ویدئوهای بسیاری زیادی برای یادگیری پیدا کنید. این روش زمانی عالی است که به دنبال بررسی نظرات افرادی باشید که در واقع از این تجهیزات برای مدتی استفاده کرده‌اند. یوتیوب به طور خاصی از این ویدئوها ، اطلاعات و اگاهی برای عکاسان  پر شده است. کانال های محبوبی مثل  Mango Street یا  Peter McKinnonبررسی کنید. و به خاطر داشته باشید که آنچه را که مشاهده کرده‌اید عملی کنید.

۳- مطالعه یک کتاب خوب ( و پورتفولیو آنلاین)

زیاد خواندن یک کتاب خوب یا یک پورتفولیوی آنلاین به شما کمک خواهد کرد تا جزئیات را به روش‌های خلاقانه، رنگی و جالب جذب کنید. آن‌ها به شما الهام می دهند و به شما کمک خواهند کرد تا مکان‌هایی را پیدا کنید که می‌خواهید آن را پلی کنید. در حالی که شما دارید پورتفولیو را یاد می‌گیرید می‌توانند منبع ناامیدی بزرگی  باشند، همان طور که به آنچه دیگران می‌توانند به آن دست یابند و تلاش کنند تا آن را منعکس کنند، نگاه کنید. با این وجود، اجازه ندهید که شما را ناامید کنند، درست مانند هر نوع هنر خوب، زمان می‌برد تا استاد شوید.

در اینجا سه کتاب عکاسی عالی وجود دارد که با آن‌ها می توانید یادگیری را شروع کنید:

North Landscapes  نوشته جان اریک ویدر: پورتفولیو انلاین  جان اریک ویدر مجموعه‌ای از مناظر طبیعی خیره کننده است. او با گرفتن عکس از کوه‌های مه‌آلود، درختان پوشیده از برف و جریا ن ابشار با برخی نمایه ی مشتری‌های سرشناس مانند موزه بریتانیا، اپل و HTC درخشیده است.

Nicholas Evariste Photography:: اگر می‌خواهید کسی را ببینید که از عکاسی سیاه و سفید استفاده می‌کند و آن را به حد کمال زیبایی تبدیل می‌کند، نگاهی به پورتفولیوی آنلاین نیکولاس Evariste بیندازید.

Cassandra Klos Photography: یک صحنه واقعی برای “فیلم مرده نیست”، Klos از فیلم ۴ × ۵ برای ضبط صحنه‌هایی که شبیه آن‌ها در مریخ است استفاده می‌کند، اما در واقع در مکان‌هایی مانند هاوایی و یوتا هستند.

۴- تمرین، تمرین و تمرین!

هیچ چیز به شما به اندازه تجربه کمک نمی کند. بنابراین دوربین خود را همه جا ببرید و هر چیزی که برایتان جذاب است از راه دور عکاسی کنید! شما می‌توانید پنجاه کتاب عکاسی بگیرید، تمامی کتاب های نورپردازی و نوردهی را مطالعه کنید و تمام روز در مورد آن صحبت کنید – اما گرفتن عکس‌ به شما این امکان را می دهد که سبک و مهارت طبیعی خود را شکوفا کنید.

تصاویر با کیفیت

از آنجا که صدها عکس روی کارت حافظه شما ایجاد می‌شوند، شما متوجه خواهید شد که باید تا چه حد پیشرفت کنید و در کدام قسمت ها باید بهتر شوید. خوب است که اشتباه‌ات اولیه خود را ثبت کنید تا بتوانید به عقب برگردید و ببینید که تا چه حد پیشرفت کرده اید.

۵- شبکه ارتباطی خود را گسترش دهید

مطالعه، و خواندن آثار و نگاه عکاس مهم است، شما باید با خیابان‌ها و شبکه ارتباطی برخورد داشته باشید. تماس‌ها و ارجاع به شما این امکان را می‌دهد که مهارت‌ها را به دست آورید ، البته اگر می‌خواهید پول بدست بیشتری بیاورید و مشتری بگیرید. شبکه باعث می شود که بفهمید چه کسی باید را باید بشناسید و چطور  روابط بلند مدت با آن‌ها ایجاد کنید.

عکاسی

عکاسی یک کسب و کار بسیار شخصی است، شبکه به شما امکان می دهد افراد را بشناسید. برندتان شناخته شود و مشتریانتان مدام تکرار شوند. شبکه در مقایسه با سایر استراتژی های بازاریابی ارزان تر است. بدون روابط خوب – هیچ کسب و کاری موفق نخواهد بود.

۶- یک مربی و یا دوره کارآموزی داشته باشید.

مربیان و کارآموزان به طرز شگفت انگیزی مسلط بر عکاسی هستند. از بسیاری از متخصصان موفق یاد بگیرید که چطور این رشته را آموخته‌اند،  و چطور اعتبار کاری کسب کرده اند؟

هرچند نکته مهم این است که تحقیق خود را با چه کسی می خواهید انجام دهید. شما باید با کسی که دارای دانشی سخاوتمند است و سبک خود را تشویق می کند ارتباط برقرار کنید. یک اشتباه و بی تجربگی  می‌تواند باعث شود شما تمام عمر پشت میز بنشینید تا کاره‌ای اداری را بایگانی کرده و به تلفن‌ها جواب دهید.

Stefen Chow  یک عکاس در پکن است. در سال ۲۰۰۸، او گفت که قدرت واقعی و تاثیریک مربی  را دیده‌است: ” من به کارگاه Eddie Adams  رفتم آنها از مربیان بزرگ‌ترین مجلات مانند نشنال Geographic و Time … بودند. همه آن‌ها در برای یک  هدف واحد تدریس و انتقال دانش خود به عکاسان تازه‌کار چون من، در آنحا بودند. Chow  گفت ” من احساس می‌کنم در آنجا هیچ هدیه‌ای بزرگتر  برای این حسن‌نیت ناخواسته وجود ندارد.

بیشتر بخوانید :   طراحی برند نایک

۷- شرکت در یک کارگاه

در ادامه مطلب  بالا، رفتن به یک کارگاه یک راه عالی برای یادگیری است. کارگاه های آموزشی برای افرادی که ممکن است بخواهند به مدرسه عکاسی بروند، مخصوصا برای افرادی که نمی خواهند بیش از ۳ سال طول بکشد  و پول زیادی هم صرف نکنند مفید است. البته این به این معنی نیست که کارگاه ها گران قیمت نیستند، برخی از آنها بسیار گران هستند – اما در مقایسه با مدارس از نظر هزینه بصرفه تر هستند.

کارگاه‌های آموزشی همچنین به چیزهای زیادی مربوط می‌شوند که ما قبلا بحث کرده‌ایم – آن‌ها برای برقراری ارتباط، کاراموزی ها و کشف سبک‌ها ، عالی هستند.

۸- پیوستن به یک انجمن عکاسی

عکاسان عاشق صحبت کردن در مورد عکاسی هستند – و اما آنها کجا هستند؟ در انجمن ها.

آیا میخواهید بازخورد صادقانه در مورد کار خود داشته باشید، میخواهید در مورد یک سبک خاص از عکاسی بیاموزید یا در مورد دوربینتان سوال کنید. انمن ها همیشه هم پاسخگو نیستند.   همیشه چیزی را که کسی در انجمن می گوید قبول نکنید گاهی  خوب است تا ادعاها با تحقیقات بیشتری پشت سر گذاشته شود.

در اینجا چند انجمن خوب برای اطلاعات عمومی وجود دارد:

  • Digital Photography Review
  • The Photo Forum
  • Digital Grin

۹- یک لیست سبدعکاسی برای خود تنظیم کنید.

آیا احساس بهتری از نوشتن فهرستی از چالش‌ها و اثا رها وجود دارد؟ فکر نمی‌کنم. سفر عکاسی شما می‌تواند از لیست بهره‌مند شود. با تنظیم اهداف یا یک لیست سبد عکاسی، می‌توانید برای گرفتن عکس انگیزه بیشتری پیدا کنید.

عکس منظره با کیفیت

۱۰- در مسابقات عکاسی شرکت کنید.

مسابقات عکاسی یک راه عالی برای گرفتن بازخورد در  کار شما است و راهی سخت برای پیدا کردن نقاط ضعف تان است. برخی از مسابقات عکاسی دارای  جوایز نقدی بسیار خوبی هستند، بنابراین اگر شما به دنبال پول در عکاسی هستید می توانید شانستان را امتحان کنید. اما هشدار می دهیم که بعضی از مسابقات از طریق قانونی پول های بسیاری بعنوان میزبان جشن های استعدایابی دریافت می کنند سعی کنید پول زیادی بایت این مسابقات پرداخت نکنید.

۱۱- یک پروتفویلو انلاین عکاسی ایجاد کنید.

زمانی که یک کاتالوگ از کارتان ایجاد می کنید به فضایی برای ارائه آن نیاز دارید.

به همین دلیل :

کار خود را با موضوعات مختلف سازماندهی کنید: این کار به مشتریان بالقوه اجازه می‌دهد تا به سرعت سایت خود را هدایت کنند تا ببینند آیا شما یک عکاس هستید که می‌خواهید با آن‌ها کار کنید.

بهترین کار تان را نشان دهید: مردم را وادار نکنید که از میان صدها تصویر متوسط عبور کنند – تصاویر خوب را برجسته کنید.

سایتتان را سئو کنید: سایت شما بدون سئو  زیاد عمل نخواهد کرد.

از یک سازنده وب سایت برای سفارشی کردن سایت استفاده کنید: سازندگان وب سایت مانند WordPress و Squarespace آسان هستند که چیدمان خود را در آن طراحی کنید تا زیبا به نظر برسند.

۱۲- عکس‌های خود را به دوستانتان ارائه کنید.

بازخورد در هنگام تلاش برای یادگیری مهارت‌های جدید بسیار مهم است، پس برخی از دوستان صادقتان را جمع کنید و از آن‌ها برای بررسی اثرتان کمک بگیرید. به خاطر داشته باشید که آن‌ها ممکن است هیچ دانش از فنون عکاسی و یا سبک‌های عکاسی نداشته باشند، اما آن‌ها را وادار کنید به شما بگویند که کدام دوست را دوست دارند و کدام را دوست ندارند.

با این کار شما درباره ایده های آنها فکر خواهید کرد و این یک فرصت خوب برای برقراری ارتباط با مشتریان اینده تان است که می توانند کار شما را ببینند.

۱۳-  سبک خود را پیدا کنید

نکته مهمی که هنگام یادگیری  برای گرفتن عکس باید به یاد داشته باشید این است که از آن‌ها الهام بگیرید، اما کپی نکنید. البته، شما می‌توانید به کار دیگری نگاه کنید و فکر کنید که دقیقا همان عکسی است که من می‌خواهم انتخاب کنم، اما هیچ وقت دو عکس هرگز نباید یک‌سان باشد. بهترین راه برای توسعه سبک شما این است که تا آن جایی که می توانید عکس بگیرید تا زمانی که به سبک دلخواهتان برسید.

۱۴- HUSTLE

hustling  عناصر سری برای برنده شدن در بازی عکاسی است. از کسی که این کار را کرده‌است بگیرید. عکاس اریک کیم می‌گوید فرمول او برای موفقیت این است: ” Hustle xluck= موفقیت.

Hustle :  کار شما چقدر سخت است.

ساعتهایی که مطالعه می کنید.   ساعاتی که در خلق کردن اشیا صرف می‌کنید. ریسک کردن. خودتان را در آنجا قرار دهید. یاد بگیرید که چطور برندتان را بازاریابی کنید.

Luck : بودن در زمان و مکان مناسب. بدنیا آمدن در دوران مناسب. ملاقات با فرد مناسب، یا داشتن ارتباط مناسب . ما نمی‌توانیم شانس را کنترل کنیم. اما ما می‌توانیم hustle رو کنترل کنیم.

۱۵- بسیاری از عکاسان در رسانه‌های اجتماعی را دنبال کنید.

وب سایت‌های رسانه های اجتماعی یک ابزار باور نکردنی برای عکاسان است – به خصوص اینستاگرام – چون در انجا از تصاویر زیبا استفاده می‌کنند. شما زمان زیادی را می توانید صرف گشتن در اینستاگرام برای دیدن تصاویر زیبا کنید. ما ۵ صفحه اینستاگرام معروف را برای فالو کردن و الهام گرفتن از تصاویر آنها به شما معرفی میکنیم.

Adam Senatori  خلبان که عکس های هوایی عجیب را می گیرد.

ستاره Theron Humphrey Theron,  موضوع عکس هایش سک فوق العادش است . که عکس هایش غیر ممکن است دوست داشتنی نباشد.

Simone Bramante  برای یک درس در زمانبندی دیگر به نظر نمی‌رسد.

Jussi Ulkuniemi عکاسی از سکوت، در میان چیزهای دیگر

Scott Schuman عکس هایی از فشن های خیابانی

۱۶-  سفر

سفر شما را به دنیای بیرون هل می‌دهد – خلاقانه است، البته چیز خوبی است. دفعه بعد که به سفر رفتید، دوربین تان را بیاورید، از همه چیز عکس بگیرید – کارت حافظه خود را با عکس ها  پر کنید. به خصوص وقتی که شروع می‌کنید، گرفتن عکس از مدل‌ها یا اشیا در حال حرکت می‌تواند سخت باشد، بنابراین یافتن مناظر خیره‌کننده برای عکاسی مکان خوبی برای شروع است.

۱۷-  از ابزار تولید پست استفاده کنید

گرفتن عکس یک چیز است – ویرایش آن برای اینکه آن را کامل کند، چیز دیگری است. برنامه‌هایی مانند لایت روم و فتوشاپ سرمایه‌گذاری هستند، اما اگر واقعا می‌خواهید تصاویرتان را به سطح بعدی سوق دهید، برنامه‌های آموزشی تماشا کنید و در مورد چگونگی استفاده از ابزارهای ویرایش عکس و برنامه‌های تولید پست مطالعه کنید.

تمرین عکاسی

۱۸- آزمایش و اشتباه کردن

اگر می‌خواهید یک عکاس فیلم بشوید، این توصیه ممکن است کمی پر هزینه باشد، اما برای تمام کاربران دیجیتالی، زیبایی یک کارت حافظه این است که بتوانید از صدها dud استفاده کنید بدون اینکه مهم باشد. از هر زاویه عکس بگیرید، با نور آزمایش کنید، و از بازی در اطراف سوژه خود نترسید. شما ممکن است تنها یک عکس خوب را در زمانی که شروع به کار می‌کنید، ببینید، اما مهم است که به عقب نگاه کنید و ببینید چه کاری و چه چیزی برای شما مناسب نیست.

۱۹- عکاسی از چه چیزی شما را هیجان‌زده می‌کند

از چیزی ک باعث هیجان در شما می شود عکس بگیرید اگر سگ تان را دوست دارید، عکس سگ بگیرید، اگر گل‌ها را دوست دارید، از گل‌ها عکس بگیرید. داشتن چیزهای مورد علاقه شما به شما انگیزه می‌دهد تا عکاسی را انجام دهید، این مسئله باعث می شود شما برای طولانی مدت به عکاسی و یادگیری آن بپردازید.

عکاسی حیوانات

۲۰-  قلب تان برای کارتان بتپد

از احساساتی که دارید استفاده کنید و آن را در هر عکسی که می‌گیرید، هر کتابی که می‌خوانید، هر ویدئویی که تماشا می‌کنید و هر برنامه که یاد می‌گیرید، اعمال کنید. عکاسی هنر است، و بهترین هنر از جایی است که از شور و اشتیاق سرچشمه می‌گیرد.

 

0/5 (0 Reviews)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *