چگونه یک پوستر طراحی کنیم

نحوه طراحی یک پوستر زیبا

پوسترها در دنیای طراحی تقریبا همه کاره هستند. راه های زیادی برای استفاده از پوسترها وجود دارد. می‌توانید از آن‌ها برای تبلیغ رویدادها استفاده کنید.

شما می‌توانید از آن‌ها برای ایجاد یک پروژه فیلم یا باز کردن یک فروشگاه جدید استفاده کنید. یا می‌توانید از آن‌ها در خانه یا دفتر خود استفاده کنید.

امکانات پوستر بی‌حد و حصر  است!

اما طراحی همه پوسترها یک شکل نیست و هر پروژه با پروژه دیگر متفاوت است و پیام خاص خود را دارد.

چه چیزی باعث میشود یک پوستر جذاب داشته باشیم؟ عناصر مورد نیاز برای ایجاد یک طرح پوستر تاثیر گذار چیست؟

چگونه می توانید یک طرح پوستر که به خوبی طراحی شده باشد (هم به عنوان یک طرح خوب و هم بعنوان یک برند عالی) بیابید؟

اینها همه سوالاتی هستند که ما در مقاله زیر پاسخ خواهیم داد.

چرا پوسترها موثر هستند؟

poster

اول از هرچیز چرا طراحی یک پوستر انقدر با ارزش هست؟

پوسترها به اندازه کافی بزرگ هستند که تاثیر بگذارند و توجه مردم را جلب کنند و البته انقدر هم کوچک هستند که بتوان در هر مکانی انها را قرار داد. مثلا پوسترهای   Goldilocks  و Three Bears نه خیلی بزرگ هستند و نه خیلی کوچک. دارای سایزی کاملا متناسب با خواست و بودجه شما. این پوسترها چندمنظوره محسوب می شوند.

شما می‌توانید یک پوستر با استفاده از هر نوع سبک، چیدمان، پالت‌های رنگی و دیگر عناصر طراحی کنید. طرح هایی که چنین انعطافی دارند در عین حال تاثیر شگفت انگیزی دارند و یک طرح ارزشمند در انبار طراحی شما هستند.

ایده های طراحی پوستر

پوستر

 

خیلی واضحه که پروژه بعدی شما بعد از خواندن این مطالب طراحی پوستر هست اما چه جور پوستری می خواهید طراحی کنید؟

پوسترهای تبلیغاتی

یکی از موثرترین کاربردهای پوسترهای تبلیغاتی این هست که بعنوان رسانه تبلیغاتی عمل می کنند بنابراین اگر یک رویداد داشته باشید، طراحی و چاپ پوستر یک راه عالی برای بیرون آوردن کلمه، ایجاد هیاهو، و هدایت مردم به سمت رویداد شما است.

پوستر خود را با قالب Canva شروع کنید قالب هایی مثل Purple International Children’s Book Day School Poster یا   Music Poster.

پوسترهایی برای جشنواره موسیقی

عاشقان موسیقی دهه های متمادی هست که پوسترهای موزیسین موردعلاقه شان و کنسرت و البوم آنها روی دیوار اتاقشان هست. و به همین دلیل فوق العاده ست که پوسترها بسیار موثر برای تبلیغ یک پروژه موسیقی هستند.

اگر یک پروژه جدید موسیقی برای ترویج دارید پس به یک پوستر کشنده نیاز دارید. پوسترهای موسسیقی زیبایی با قالب های Canva داشته باشید. قالب هایی مثل   Guitar Themed Music Poster  یاOrange Music Vinyl Music Event Poster .

پوستر برای فیلم

پوستر فیلم

 

پوستر یکی از ابزارهای بازاریابی تاثیرگذار در صنعت فیلم است و در بسیاری از موارد، طراحی پوستر به اندازه خود فیلم معروف می شود مثل (  Shining, Jurassic Park یا  Jaws).

یک پوستر عالی می تواند بلیط را به همان اندازه به عنوان یک تریلر عالی به فروش برساند. برای فیلم های خود با استفاده از قالب های  Canva  پوستر طراحی کنید. قالب هایی مثل  Rocket Kid Movie Poster  یا  Extreme Sport Adventure Movie Poster.

پوستر برای فستیوال

پوستر بخش عظیمی از فعالیت‌های بازاریابی مردمی را در برخی از بزرگ‌ترین فستیوال‌های دنیا بازی کرده و اگر می خواهید فستیوال شما   Coachella یا  Woodstock و یا  Burning Man,بعدی باشد باید برنامه‌ریزی کنید که همین کار را بکنید.

بهترین فستیوال ها مراسمی هست که لبریز از جمعیت باشد برای اینکه مردم را به فستیوالتان بکشید از قالب پوسترهای Canva   استفاده کنید. قالب هایی مانند Pink Woman Photo Festival Poster  یا  the Rock Music Concert Poster.

طراحی پوستر

در دنیایی واقعی، همه ما می‌توانستیم Starry Night  اصلی را در اتاق‌های نشیمن آویزان داشته باشیم. اما چون این غیر ممکن است، چاپ پوستر آن یک جایگزین عالی هست. پوسترهای طراحی های مختلف (مانند نقاشی یا عکاسی معروف) یک راه عالی برای جذب ماهیت طرح اصلی هستند بدون اینکه کلی هزینه کنید.

بسیاری از پوسترهای چاپی از اثار هنری مشهور هستند. شما می توانید یک نمایشگاه هنری برای خودتان داشته باشید. در این نمایشگاه می توانید از قالب های پوستر Canva استفاده کنید مثل Art Exhibition Poster  یا  Art Show School Poster.

پوسترهای تزیینی

طراحی پوستر

پوسترها یک ابزار تبلیغاتی و بازاریابی عالی هستند، اما آن‌ها هم چنین یک دکور عالی هم می توانند باشند. پوسترهای تزیینی می‌توانند جذابیت بصری  به خانه، دفتر، یا محل کسب‌وکار اضافه کنند.

پوسترهای تزیینی خود را با قالب های Canva ایجاد کنید مانند پوسترهای Illustrated   Music Poster  یا  Colorful Illustrated Egg Hunting .

پوسترهای کاربردی

پوستر تنها سرگرمی و تفریح نیستند. آن‌ها همچنین می‌توانند بعنوان یک هدف کاربردی تر (برای مثال، نقشه‌های مترو) خدمت کنند. پوستر می‌تواند هم مفید و هم کاربردی باشد با قالب های Canva مانند  Fruits Information Campaign Poster   یا  Lightbulb   Save Energy Campaign Poster. به پوستر دلخواهتان برسید.

چطور یک پوستر جذاب طراحی کنیم؟

طراحی پوستر زیبا

 

بسیار خوب، حالا که می‌دانید چرا پوسترها خیلی موثر هستند (و چه نوع ایده‌ها برای پوستر خوب کار می‌کنند)، بیایید در مورد این که چطور واقعا یک پوستر گیرا طراحی کنیم صحبت کنیم.

اندازه پوسترتان را انتخاب کنید

اول از همه. پیش از شروع به طراحی پوستر خود، باید اندازه خود را انتخاب کنید. تنظیم پارامترهای اندازه پیش از زمان، اطمینان حاصل خواهد کرد که طراحی نهایی شما نسبت به چاپ صحیح است.

اکثر پرینترها دارای اندازه‌های پوستر استاندارد هستند (مثل ۱۸ * ۲۴ “یا ۲۴ * ۳۶”)، بنابراین اطمینان حاصل کنید که قبل از شروع طراحی روی یک اندازه کار کنید.

 

طرح پوستر را انتخاب کنید

طرح پوستر

 

هنگامی که اندازه پوستر را انتخاب کردید، وقت آن است که طرحتان را انتخاب کنید.  چطور باید یک پوستر طراحی کنید. برای سایز هیچ اصلی وجود ندارد اما برای طراحی چند اصل مهم وجود دارد که این ها را باید در ذهن خود داشته باشید.

سلسله ‌مراتب بصری

هنگامی که مردم به پوستر شما نگاه می‌کنند، چشم‌های آن‌ها به طور طبیعی به سمت بزرگ‌ترین و برجسته‌ترین عناصر کشیده می‌شوند، و اگر شما این را درک کنید، می‌توانید پوستر خود را به شکلی طراحی کنید که توجه ها به مهم ترین جزییات و عناصر باشد.

سلسله‌مراتب بصری عملی کردن طرح شما به روشی است که توجه را به مهم‌ترین عناصر، و به عنوان یک قاعده سرانگشتی، هرچه بیشتر و بیشتر مورد توجه قرار می‌دهد، و توجه بیشتری را جلب می‌کند.

پوسترهای جشنواره موسیقی یک نمونه عالی هستند. اسامی مهم معمولا در یک فونت بزرگ‌تر برای جلب توجه مردم قرار دارند و سپس همانطور که فهرست ادامه می بابد  (و کمتر محبوب و مشهور هستند)، فونت کوچک‌تر می‌شود.

نکته این است که عناصر ویژه‌ای از طرح پوستر شما وجود دارند که از بقیه مهم‌تر هستند، و شما می‌خواهید از سلسله‌مراتب بصری برای تاکید بر اهمیت استفاده کنید.

ایجاد یک حس سلسله‌مراتب بصری با اندازه‌های مختلف فونت، مانند پوستر Back To School ، توجه را به جزئیات مهم جلب می‌کند  و مطمینتان می کند که که پیام اصلی شما انتقال داده می شود.

تعادل / نسبت

تعادل و تناسب، عناصر مهمی هستند که هنگام طراحی پوستر باید در ذهن داشته باشید. هر عنصر طراحی پوسترتان باید به گونه‌ای توزیع شود که در مقایسه با دیگر عناصر در طراحی به نسبت و متعادل به نظر برسد.

بنابراین، برای مثال، اگر شما یک گرافیک عظیم داشته باشید که به عنوان نقطه کانونی پوستر عمل می کند، و می خواهید نسبت ها را با عناصر تایپوگرافی کوچکتر و ضعیف تر متعادل کنید. مثلا اگر یک عنوان عظیم در بالای پوستر خود داشته باشید، می توانید  یک عنصر طراحی دیگر در پایین پوستر خود اضافه کنید تا احساس تعادل به طراحی کلی اضافه کنید.

تعادل و تناسب حس خوبی را در پوستر برای مخاطب ایجاد می کند،و تصویر پوستر شما را تاثیرگذارتر خواهد کرد.

هر عنصر طراحی پوستر شما باید متعادل و متناسب با سایر عناصر باشد، مانند پوستر  Career Expo School  که گرافیک های بزرگ و یک هدر قوی با تایپوگرافی ساده تر را متعادل می کند.

تراز کردن

روش‌های زیادی برای طراحی پوستر شما وجود دارد، اما اگر می‌خواهید که طرح نهایی از نظر زیباشناسی خوشایند باشد، باید مطمئن شوید که یک حس همترازی دارد.

تراز کردن یعنی اینکه عناصر طراحی  همگی در یک ردیف باشند. در این روش می توانید تمامی عناصر طراحی تان را سازماندهی کنید و درک ان را برای مخاطبین خود راحت تر کنید. انطباق نیازی به متقارن بودن ندارد (در واقع، یک همترازی ترکیبی هدفمند می‌تواند یک حس سرگرم‌کننده را به طراحی بدهد) که فقط باید متفکرانه باشد.

اگر ترازبندی عناصر رعایت نشود گویا یک سری عناصر طراحی راوسط پوسترتان پرت کرده اید و مطئنا ظاهر جالبی نخواهد داشت.

مطمئن شوید که هر عنصر پوستر شما در ترازبندی مانند پوستر  Megaphone Student Council Poster باشد که کلید ایجاد یک طراحی بصری جذاب هست.

پالت رنگ خود را انتخاب کنید

زمانی که تمام عناصر طراحی خود را مشخص کردید، زمان آن رسیده که با یکی از قوی‌ترین عناصر طراحی پوستر این مسیر  را ادامه بدید این عنصر رنگ است.

افراد با رنگ ها ارتباط بسیار قوی دارند و شما می‌توانید از وجود این عنصر به نفع خودتان استفاده کنید. این اصل، روان‌شناسی رنگ نامیده می‌شود و وقتی شما درک می‌کنید که چطور از آن استفاده کنید، می‌توانید به طور مستقیم بر این که چگونه مردم پوستر شما را ببینند، و آنچه که آن‌ها در نتیجه انجام می‌دهند تاثیر بگذارد.

به عنوان مثال، شما یک پوستر برای یک شرکت خدمات مالی طراحی می‌کنید و می‌خواهید با مشتریان احتمالی ارتباط برقرار کنید و می خواهید به کسب و کارتان اعتماد کنند؟ ایجاد رنگ آبی در طرح پوستر شما، ایجاد اعتماد می کند. یا اینکه در حال طراحی پوستر برای تبلیغ فیلم جدید کودکان هستید؟ رنگ‌های روشن مانند نارنجی یا زرد را امتحان کنید که باعث ایجاد خوش بینی در افراد میشود.

نکته این است که رنگ یک عنصر قدرتمند است. بنابراین، زمانی که پالت رنگ خود را انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید که از رنگ‌هایی که به نفع شما کار می‌کنند استفاده کنید.

یک پالت رنگ خنثی (مانند  White Grunge with Floral Music Festival Poster)، یا یک پالت رنگ خنثی (مانند  Blue & Orange Triangle Splash Gym Poster ) می‌تواند در پوسترها بسیار موثر باشد ( Vintage Sale Poster)همه چیز بستگی به این دارد که چه کسی شما را هدف قرار می‌دهد و چه ظاهر، چه احساسی، و نتیجه ای با طرح شما همراه خواهد شد.

نوع فونت پوسترها

font

 

مشخص کردن اینکه چه نوع فونتی برای طراحی پوسترتان می خواهید یک چیز است و انتخاب یک فونت خاص یک چیز دیگر. اگر نمی خواهید به دنیای Arials  و Times New Romans  تکیه کنید   دقیقا کجا می‌توانید قلم‌های نوآورانه را برای طراحی پوستر خود پیدا کنید؟

خبر خوب این هست که منابع بسیاری برای ارائه فونت  برای طراحی پوستر شما وجود دارد، مانند ۱۰۰۱ قلم و FontSquirrel. فقط باید دسته‌بندی، فونت را پیدا کنید که متناسب با ظاهر طراحی پوسترتان باشد و بعد اماده شوید برای دانلود کردن.

عناصر گرافیکی را انتخاب کنید.

المان پوستر

 

آخرین چیزی که شما  در طراحی پوسترتان به آن نیاز دارید اضافه کردن عناصر گرافیکی هست. چیزهایی مثل تصاویر سفارشی، عکس، یا عکس‌های پس‌زمینه جالب که می‌توانند یک دید بصری فوق العاده به پوسترتان بدهند  و طراحی پوستر نهایی را برای مخاطبان شما تاثیر گذار تر کنند.

الهام گرفتن برای طراحی یک پوستر

ما اصول اولیه ایجاد یک پوستر جذاب را توضیح دادیم و گفتیم که چطور یک پوستر خوب طراحی کنید . اما اگر هنوز به یک ایده کوچک برای طراحی نیاز دارید، نگران نباشید ما به شما کمک خواهیم کرد.

بیایید با هم نگاهی به چند نمونه از پوسترهای جذاب بیندازیم تا با الهام از این ایده ها پوستری زیبا برای خودتان طراحی کنید.

الهام از یک پوستر رویداد

چرا این کار جواب می‌دهد: این پوستر برای (magazine launch party) هست که خواستار جلب توجه هست و اجازه می دهد  به تصاویر، روی صحنه میانی ( واقع بین باشیم وقتی گرافیک پوستر یک انسان با سر روباه است، آیا شما انتخاب دیگری دارید)با تعداد زیادی فضای سفید و عناصر تاپیو گرافیک تاثیر بگذارد.

الهام از یک پوستر موسیقی

چرا این کار جواب می‌دهد: Backstreet’s Back  با این پوستر کشنده برای ترویج البوم خود با تور همراه می شوند. ترکیبی از عکاسی و عناصر هنری بیشتر (مانند نوارهای قرمز و سیاه)باعث جلب توجه بصری می‌شوند – در حالی که استفاده از سلسله‌مراتب بصری توجه را به جزئیات مهم پوستر (مانند تاریخ و مکان کنسرت و چه زمانی و کجا برای خرید بلیط)جلب می‌کند.

الهام از یک پوستر فیلم

پوستر فیلم

 

چرا این کار جواب می‌دهد:یک تایپوگرافی تمیز و جذاب. بررسی کنید.

تصویر قدرتمند؟ بررسی کنید.

استفاده از رنگ جالب و غیرمنتظره؟ بررسی کنید.

” برنده جایزه  بهترین عکس” برنده جایزه اسکار بهترین فیلم”

الهام از یک پوستر فستیوال

پوستر فستیوال

 

چرا این کار جواب می‌دهد: Bonnaroo دارای بسیاری از گروه ها در مجموعه خود است، اما روش طراحی پوستر به هر گروه اجازه می‌دهد فضای خودش را بدون احساس به هم ریختگی یا درهم داشته باشد و سلسله‌مراتب بصری توجه را به گروه‌های بزرگ‌تر جلب می‌کند، که مطمئنا به جذب کنندگان بالقوه در فستیوال خواهد انجامید.

الهام از یک پوستر طراحی دکوراسیون

دکور

 

چرا این کار جواب می‌دهد: این پوستر از رنگ‌های برجسته، کنتراست، و تایپوگرافی برای افزودن بهره بصری استفاده می‌کند، در آخر کار خانه یا محل کار مورد توجه زیادی قرار می گیرد.

الهام از یک پوستر کاربردی

طراح پوستر

 

چرا این نقشه کارساز است: این تصویر از نشنال جیوگرافیک نه تنها کاربردی (با هر کشوری که به وضوح برچسب گذاری شده)نیست، بلکه پالت  رنگ خنثی و جزئیات کلاسیک آن را از نظر بصری خوشایند می‌نماید. و در چشم چقدر ساده است؟ این یک پیروزی است!

و در آخر و با تمام توضیحاتی که ارائه دادیم این تو هستی که می توانی یک پوستر خوب طراحی کنی. منتظر چه چیز هستی زودتر شروع کن.

 

 

0/5 (0 Reviews)
مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *