نحوه عکاسی در زمستان

نحوه عکاسی از منظره زمستانی

با آمدن دوباره زمستان فرصت مناسبی برای گرفتن عکس های زیباست. اگر شما همیشه آرزو داشتید از مناظر پوشیده از برف عکس های باشکوه بگیرید، به این نکات ساده عکاسی توجه کنید تا با نحوه عکاسی در زمستان آشنا شوید.

 

زمستان

۱- وسائل عکاسیتان را ایمن نگاه دارید

دمای سرد زمستان می تواند به تجهیزاتتان آسیب بزند. برف به راحتی میتواند باعث نفوذ رطوبت در وسایلتان شود پس یک کیسه ضد آب تهیه کنید تا تجهیزاتتان خشک و سالم بماند.

 

عکاسی در زمستان

یک تغییر شدید در دما همچنین می‌تواند باعث ایجاد مه آلودگی در لنز شود – حتی زمانی که دوربین شما در کیف تان است. برای جلوگیری از این اتفاق دوربینتان را درون کیسه های ziplock  قرار دهید و مطمئن شوید که هوایی داخل آن نیست و سپس درب آن را ببندید. این کار باعث جلوگیری از ورود رطوبت و ایجاد تراکم می شود. اگر می‌خواهید بیشتر مراقب باشید، می‌توانید ژل سیلیکا را در کیسه ziplock قرار دهید تا ذرات باقیمانده آب را بیرون بریزید.

۲-  باتری اضافی همراهتان داشته باشید.

باتری ها وقتی که سرد می شوند سریعا انرژی شان را دست می دهند. یکی از راه های کمک به حل این مشکل این است که گرمترین دست را در جایی که باتری خود را نگه می دارید قرار دهید. این کار باعث گرم ماندن باتری ها می شود و و از خارج شدن مایع باتری جلوگیری می کند.

 

تجهیزات عکاسی

با این حال، حتی اگر باتری‌ها را در کیف تان گرم نگاه دارید، بازهم به محض اینکه در سرما بماند انرژی خود را از دست خواهد داد. عملی‌ترین راه برای این مشکل بسته‌بندی باتری به اندازه نیاز است.

۳- استفاده از جبران نوردهی

بیشتر قسمت‌های نوردهی در دوربین‌های مدرن بسیار دقیق هستند. اما حتی صداهای بلند در هنگام عکاسی از یک صحنه که اغلب سفید است، ممکن است گیج شوند. به همین دلیل است که وقتی سعی می‌کنید بارش برف را در حالت خودکار ثبت کنید، اغلب خاکستری به نظر می‌رسد، به جای سفید خالص.

 

عکاسی در زمستان

بنابراین چطور می توانید مطمئن شوید که عکس برف، سفید در تصویر به نظر می رسد؟ پاسخ ساده استفاده از جبران نوردهی (دکمه با علامت + / – علامت در اکثر دوربین‌های)است. این کار مقدار جبران  واقعی تصویر شما را ۱ تا ۲ واحد کاهش می‌دهد .

۴- بر روی فیلتر پولارایزر قرار دهید

زمانی که در برف می‌روید، برای عکاسی در زمستان گاهی درخشندگی به قدری روشن است که برای دیدن درست به عینک آفتابی نیاز دارید. این بیشتر یا کم‌تر از آن چیزی است که یک فیلتر پولارایزر برای سنسور دوربین شما انجام می‌دهد؛ وجود این فیلتر پولارایزر سبب می شود تا یک صحنه را با وضوح بیشتر ثبت کنید. فیلتر پولارایزر در اندازه‌های مختلف وجود دارند، بنابراین اگر قصد خرید یکی  از آنها را دارید، اول مطمئن شوید که با قطر لنز شما مطابقت دارد.

 

ساحل زمستانی

برای استفاده از فیلتر پولارایزر ، آن را بچرخانید تا از شر نور خلاص شوید و به رنگ‌های روشن دست یابید. فقط مطمئن شوید که مستقیما در مقابل خورشید عکس نگیرید، در غیر این صورت، این می‌تواند اثر فیلتر را تضعیف کرده و رنگ‌های عجیب تولید کند.

بیشتر بخوانید :   آموزش کار با تصاویر در Adobe InDesign

۵- استفاده از یک دیافراگم کوچک

برای اینکه مطمئن شوید عکس شما شارپ است، به یک دیافراگم کوچک (جایی بین f / ۸ تا حدود f / ۲۲)نیاز است. از آنجا که این مقادیر عمق میدان زیادی دارند، همه چیز از پیش‌زمینه گرفته تا پس‌زمینه در فوکوس خواهند بود.

تصویر زمستان

در اغلب شرایط لازم نیست فراتر از f / ۱۶ بروید. با استفاده از نازکترین دیافراگم نظیر f / ۲۲، گاهی اوقات می‌تواند بخاطر پراکندگی، تاری ایجاد کند. به عبارت دیگر، زمانی که لنز را زیاد کوچک کنید امواج نور خم می شود و اعوجاج ایجاد می شود. برای ساده نگه داشتن چیزها، از اولویت دیافراگم استفاده کنید و بگذارید دوربین سرعت شاتر را برای شما تنظیم کند.

۶- ترکیب اولویت بندی

قبل از این که شاتر را فشار دهید، مانند انسل آدامز فکر کنید و آنچه را که می‌خواهید در عکس نهایی خود ببینید تجسم کنید. آیا می‌خواهید کوه‌ها را در پس‌زمینه بگنجانید، یا می‌خواهید آن‌ها خارج از کادر باشند؟ هر چه که انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید که دقیقا همان چیزی است که در منظره یاب خود می‌بینید.

زمستان

برای تاکید بر منظره برفی، افق را در کادر بالا قرار دهید. به یاد داشته باشید که آسمان باید به افزایش حالت عکس کمک کند، اما بر آن غلبه نکند. در پایان، چشم‌انداز باید همچنان روی صحنه مرکزی باشد.

۷- به رنگ و کنتراست نگاه کنید

برای عکاسی در زمستان گاهی اوقات، برف همه چیز را طوری سفید نشان می دهد که تشخیص عناصر سخت است. اگر نمیخواهید تصاویر بی نظیری که می گیرید به پایان برسد، شروع کنید برای یافتن کنتراست.

تصویر هوایی زمستان

نقطه اضافه کردن رنگ و کنتراست با تصاویرتان این است که به بینندگان یک نقطه تمرکز بدهید. اگر همه چیز خیلی سفید به نظر می‌رسد، ممکن است مدتی طول بکشد تا مردم بفهمند به چه چیزی نگاه می‌کنند. و اگر در یک لحظه توجه آن‌ها را به خود جلب نکنید، شانستان را برای توجه کردن افراد به تصاویر از دست خواهید داد.

۸- در شرایط مختلف عکس بگیرید

وضعیت یک منظره می‌تواند در طول روز به طور چشمگیری تغییر کند. برای ایجاد حالات مختلف در تصاویرتان، سعی کنید صحنه ها در زمان‌های مختلف روز و در شرایط آب و هوایی مختلف عکس بگیرید. به طور ایده‌آل، شما می‌خواهید زمانی که برف تازه وجود دارد عکس بگیرید، اما این به این معنا نیست که شما باید تنها لحظه شروع برف روی شاتر کلیک کنید.

تصویر زمینه

مطمئنا اگر قبل از طلوع خورشید از آن عکس بگیرید، شما شگفت‌زده خواهید شد. یک تصویر زیبا ایجاد می شود.. به طور مشابه، ثبت یک چشم‌انداز در زمانی که ابری است جو کاملا متفاوتی را نسبت به زمانی که خورشید از بین می‌رود فراهم می‌کند. خود را به چالش بکشید و یاد بگیرید چطور عکس بگیرید.

با رعایت این نکات شما مجموعه بسیار متنوعی از عکس‌های زمستانی خواهید داشت.

 

0/5 (0 Reviews)
مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در جشنواره پاییزه میتوانید از 20 درصد تخفیف برای اولین خرید بهره مند شوید ----> کد تخفیف : gfxfall