نحوه ساخت تصاویر متحرک در فتوشاپ

ساخت تصاویر متحرک

چطور در فتوشاپ گیف متحرک بسازیم؟

اینکه شما چطور GIF را تلفظ میکنید اهمیتی ندارد، ساخت تصاویر متحرک ابراز احساسات اینترنتی هستند و هیچ وقت در اینکه کسی را مجبور به خندیدن کنند شکست نمیخورند.

گیف ها از بهترین راه های دریافت تعامل و جلب توجه بوده و به عبارتی برخی از امتیاز ها را در شبکه های اجتماعی به دست می آورند.

ساخت تصاویر متحرک خود داستانی جدا دارد. اگر با برنامه های ادیت عکس و فیلم و روند ساخت گیف آشنا نیستید این موضوع میتواند کمی شما را سردرگم کند.

به همین دلیل ما برای کمک به شما برای ساخت تصاویر متحرک اینجا هستیم. روش های زیادی برای ساخت تصاویر متحرک موجود است اما هیچ کدام به اندازه فتوشاپ کنترل کاملی نمی دهند.

بنابراین اگر میخواهید نحوه ساخت تصاویر متحرک در فتوشاپ را بدانید، در ادامه با ما باشید، فتوشاپ را باز کنید و این آموزش کوتاه و شیرین را دنبال کنید.

نحوه ی ساخت گیف ها در فتوشاپ

قدم اول: ویدئوی خود را داخل فتوشاپ وارد کنید.

بعد از اینکه فتوشاپ را باز کردید بر روی File > Import > Video Frames to Layers کلیک کنید.

ایمپورت کردن فایل

از این طریق هر یک از فریم های فیلمتان به عنوان یک لایه در فتوشاپ قرار میگیرد که باعث میشود به زودی بتوانید گیف مورد نظر خود را ادیت کنید.

برای این آزمایش از کلیپ مردی که در حال دویدن و پریدن در ساحل است استفاده کرده ایم.

قدم دوم: طول فیلم خود را تنظیم کنید.

بعد از اینکه ویدئو را داخل فتوشاپ وارد کردید یک پنجره پاپ آپ نمایش داده میشود که به  شما این امکان را میدهد تا طول گیف خود را تنظیم کنید.

با حرکت دادن نشانگر نقطه شروع و نقطه پایان گیف را در نوار تایم لاین تنظیم کنید. همچنین می توانید تعداد فریم هایی را که میخواهید وارد کنید، تنظیم کنید.

بیشتر بخوانید :   حذف اشیاء در ویدئوها با افترافکت

طول گیف

هرچه از تعدا فریم بیشتری صرف نظر کنید گیف متنوع تر خواهد بود. وارد کردن هر دو فریمی میتواند احساس اعتبار بیشتری به گیف بدهد اما هیچ کدام از آن دو شبیه یکدیگر نیستند.

قدم سوم: طول زمان هر یک از فریم ها را مشخص کنید.

قدم بعدی تنظیم سرعت گیف شماست. میتوانید این کار را از طریق انتخاب همه فریم های موجود در نوار تایم لاین فتوشاپ و کلیک بر روی دکمه پیمایش در پایین پنل فریم ها انجام دهید. این تنظیمات کاملا بر عهده ی شماست، بنابراین تایمی را انتخاب کنید که برای پروژتان بهتر کار میکند.

تنظیم زمان فریم

قدم چهارم: گیف را در یک حلقه زمانی تنظیم کنید.

زیر پنجره ی تایم لاین، یک منوی کشویی وجود دارد که به شما این اجازه را میدهد تا تنظیمات حلقه ی زمانی گیف خود را تغییر دهید. گیف ها اساسا در یک حلقه ی زمانی بی پایان قرار دارند بنابراین حلقه ی زمانی را بر روی گزینه ی “Forever” تنظیم کنید.

تکرار فریم

قدم پنجم: از گیف خود خروجی بگیرید.

وقتی کارتان با گیف تمام شد، گزینه ی File > Export > Save for Web را انتخاب کرده و فرمت فایل را به GIF تغییر دهید.

ذخیره برای وب

در این قسمت میتوانید تنظیمات خاصی از جمله فشرده سازی سایز، رنگ ها و … انجام داده و گیف خود را به یک سایز کوچک و زیبا، مناسب بارگذاری در وب تبدیل کنید.

انجام عملیات فشرده سازی ممکن است کیفیت گیف را پایین بیاورد اما این موضوع در ساخت گیف ها بی اهمیت است زیرا گیف ها برای نمایش جلوه های سینمایی ساخته نمی شوند.

گرفتن خروجی

4.5/5 (2 Reviews)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *