نحوه ایجاد ارتباط طرح های گرافیکی با مخاطبان

جذب فالوور

ارتباط طرح های گرافیکی با مخاطبان

آیا درباره اینکه یک تصویر هزاران حرف برای گفتن دارد چیزی شنیده اید؟

وقتی گرافیکی را به قصد جذب فالور طراحی می کنید می توانید تغییرات و تعاملات و تجربه تجاری خود را افزایش دهید. مثلا به شرکت Canva  نگاه کنید این شرکت برای ارتباط با مخاطب خود از ویژوال ها استفاده می کند  و حدود ۲۵۰۰۰۰ هزار نفر مردم را در اینستاگرام به لطف گرافیک شگفت انگیزی که به اشتراک گذاشته است فالو می کند.

این گرافیک با فالورهای canva به چندین روش ارتباط برقرار می کند این یک طراحی شگفت انگیز است که کاملا با هدف Canva و اهداف پایگاه کاربرش سازگار است.

 

طراحی گرافیک

همانطور که دارید در تویتتر می چرخید یک متن توییت شده می بینید و بعد از آن با یک متن توییت شده با یک گرافیک تاثیر گذار روبه رو می شوید. فکر می کنید کدام یک ارزش بالاتری دارد؟ در مورد آخرین باری که یک متن را دیدید، نوعی محتوا که وایرال شده فکر کنید.

فکر کردن به تمامی اینها ممکن است سخت باشد و قطعا  شگفت‌زده می شوید که چطور با یک طراحی گرافیک رایانه‌ای می توانید با مخاطبینتان ارتباط برقرار کنید.

اینجاست که ما دست به کار می شویم و ۸ نوع گرافیک مختلف را برای برقراری هر چه بهتر شما با مخاطبیناتان جهت افزایش تبدیلات و تعامل، و تقویت برند تان در شبکه های اجتماعی معرفی می کنیم.

 

۱٫ استفاده از تصاویر کاور برای فیس بوک و توییتر

این اولین گام ضروری برای برقراری ارتباط با مخاطبین است. تصاویر کاور روی فیس بوک و توتیتر به مخاطبتان قدرت تصمیم گیری می دهد که شما را فالو کنند یا خیر. داشتن یک تصویر کاور فریبنده در صفحه از کلیدهای جذب مخاطب هست.

کاوری را ایجاد کنید که منطبق با زیبایی شناسی نام تجاری شماست که به معنی قلم و رنگ است. سازگاری با نام تجاری باعث ایجاد آشنایی و اعتماد به مخاطبان می شود که همیشه ارتباط شما با مخاطبانتان را افزایش می دهد. یک سربرگ و متن برای فراخوانی ایجاد کنید.

۲٫ اینفوگرافیک ها

شما قصد دارید که با مخاطبانتان در رسانه های اجتماعی ارتباط برقرار کنید و این ارزشمند است. شما باید دلیلی داشته باشید تا آنها شما را فالو کنند این کار می‌تواند به روش‌های زیادی انجام شود والبته  آموزش دادن به مخاطبین خود یکی از ابزارهای بسیار مفید برای این کار است.

به مخاطبینتان یک مهارت مفید آموزش دهید. این باعث شود شما در موقعیت یک کارشناس قرار بگیرید هیچ راهی برای آموزش مخاطبان بهتر از یک درس مینی بصری از طریق اینفوگرافیک نیست. اگر برای این کار ارزش کافی قائل شوید مخاطبین شما آن را در شبکه های مختلف به اشتراک خواهند گذاشت.

 

اینفوگرافیک

 

۳٫ گرافیک عنوان پست

گرافیک عنوان پست ، کلیدی برای اشتراک گذاری پست های بلاگ در Pinterest هستند. Pinterest فوق العاده  در وبلاگ من مهم است، و هر ماه بخشی ار ترافیک من از کمک های آن است. به مثال توجه کنید.

به راحتی می‌توانید گرافیک عنوان پست را ایجاد کنید، و از آن‌ها در پست وبلاگ خود استفاده کنید و سپس آن‌ها را در Pinterest پین کنید.

مهمترین بخش از کل این فرآیند، ایجاد یک گرافیک است که در میان شماری از محتوای دیگر Pinterest مخاطبان شما قرار دارد.

 

گرافیک

به چندین مسئله که لازم است زمانی که گرافیک عنوان پست می سازید حواستان باشد:

پست ها را عمودی بزنید: با این کار پست هایتان در Pinterest برجسته تر نمایش داده خواهد شد. اگر چناچه پست ها به صورت افقی زده شوند به صورت کوچک دیده می شوند و شانس گم شدن آنها بسیار زیاد است. می توانید در  Canvas از قالب   Blogview Graphic Designer استفاده کنید و مطمئن شوید که تمام ابعاد درست و مناسب برای وب است.

یک پس زمینه و خطوط رنگی به پست اضافه کنید: با ایجاد یک المان طراحی، پست تان را برجسته کنید. پست های خاکستری و سفید بدون خط به سادگی قابل نمایش در Pinterest نیستند.

دقت کنید که متن تان خوانا باشد. زمانی که گرافیکی نمایش داده می‌شود باید به راحتی خوانده شود.

۴٫ نقل قول های الهام بخش

برای ایجاد یک مخاطب در هر برنامه رسانه‌ای اجتماعی، باید در مورد ارزشی که می‌توانید برای مخاطبین خود ارائه دهید، فکر کنید. این کار آن‌ها را طولانی‌تر نگه می دارد و یک مسیر عالی برای بحث و تعامل فراهم می‌کند. یک راه عالی برای ارائه ارزش از طریق نقل‌قول‌های الهام‌بخش است.

این ها روش‌های شگفت انگیزی برای برقراری ارتباط با مخاطبین و اضافه کردن  بخش های الهام بخش در پلت فرم های رسانه‌های اجتماعی شما هستند.

این نوع محتوا نه تنها برای الهام بخشیدن به مخاطب شما عالی هستند، بلکه معمولا به اشتراک گذاشته می‌شوند و به همین دلیل شما می‌توانید برند خود را فراتر از مخاطبین خود گسترش دهید.

 

طراحی گرافیک

من عاشق روش Kongit Farrell  هستم که از نقل قول های الهام بخش در تمام رسانه های اجتماعی خود استفاده می کند. این چیزیست که هر روز از سمت پست های او  درفید  من ظاهر می‌شود.

ایجاد یک نقل‌قول الهام‌بخش زیبا با Canva بسیار ساده است. شما می‌توانید گرافیک های نقل‌قول خود را با یک پس‌زمینه رنگی ساده ایجاد کنید. همچنین می‌توانید متن را بر روی یک عکس یا بافت مانند مثال در اینجا با آپلود عکستان در Canva و قرار دادن یک متن بر روی آن اضافه کنید. و اینکه می‌توانید logo خود را آپلود کنید تا مطمئن شوید که تمام نقل قول ها حاوی نام تجاری شما هستند.

بیشتر بخوانید :   آموزش کار با تصاویر در Adobe InDesign

۵٫ طراحی سوال های گرافیکی

مهم است به یاد داشته باشید که رسانه های اجتماعی یک سیستم پخش یک طرفه نیستند. شما هر بار که پست می‌کنید صحبت را شروع می‌کنید. این یک نکته مهم است که برخی برندها از دست می‌دهند.

زمانی که شما شروع به فکر کردن درباره واؤه برای شروع مکالمه دوطرفه بین شما و مخاطبین خود می‌کنید او می‌تواند نحوه ایجاد محتوا را تغییر دهد و مکالمه را آغاز کند.

این وظیفه شماست که دیالوگ تحریک کننده به کار ببرید و هیچ راه بهتری برای شروع آن وجود ندارد جز طرح  یک سوال جذاب.

من ا مدل  Creighations را دوست دارم برای اینکه ساده و قانع کننده ست و همین باعث میشود بیشتر مطالعه کنید.  او یک سوال ساده ارائه می‌دهد که باعث می‌شود شما در نگاه دوم متنی را که همراه با آن نوشته شده بخوانید. این تصویر به خصوص برای او مفید است زیرا می‌تواند بارها و بارها از آن استفاده کند چون فید محتوای آن در کپشن خواهد بود.

او حتی می‌تواند پس‌زمینه رنگ را در Canva تغییر دهد تا یک ظاهر جدید به هرگرافیک اضافه کند. برای خلق کردن خود، به این فکر کنید که چه سوالاتی باعث می‌شود که مخاطبانتان بیشتر با شما درگیر شوند. یک گرافیک زیبا ایجاد کنید که برجسته باشد و بتوانید یک مکالمه معتبر با مخاطب شروع کنید.

از قالب های Green Minimalist Save the Environment Social Media  و  Will You Be My  Valentinبرای پرسیدن سوال از مخاطبینتان استفاده کنید.

۶٫ مد بردرها

اگر شما یک طراح و یا در هر نوع صنعت بصری هستید، مدبردرها یک راه شگفت‌انگیز برای نشان دادن فرایند الهام بخشی چیزی که خلق کردید  به مخاطبانتان هستند. این ها بخش های مفیدی از محتوا هستند که می توانید در Instagram وبلاگ خود به اشتراک بگذارید و سپس روی Pinterest پین کنید.

 

بردر

 

من سابقا یک سری از #moodboardmonday در اینستاگرامم داشتم آنها از بهترین محتواهایی بود که به اشتراک گذاشته بودم. دلیل این امر این است که مردم دوست دارند که در پشت صحنه به فرآیند خلاقانه من نگاه کنند. این یک چیز برای دیدن محصول نهایی است، اما دیگری دعوت مخاطبان برای دیدن اینکه چگونه آنجا را پیدا کردید.

اگر شما در صنعت بصری هستید، مردم می خواهند ببینند برای داشتن این مدبردرها از کجا الهام می گیرید و آن ها را سازماندهی می کنید. ایجاد مدبردرها در canava  بسیار ساده است.

۷٫ آموزش‌های بصری

اگر یک عکس می‌تواند هزاران کلمه بگوید، من مطمئنم که آموزش بصری قطعا  پنج هزار کلمه صحبت می کند. راهی  بهتر از یک برنامه آموزشی نیست و نمایش اموزش بهتر است به مخاطبین از طریق چندین عکس باشد. و بعد از طریق Pinterest به اشتراک گذاشته شود.

زمانی که این نوع گرافیک را ایجاد می‌کنید، دقت کنید که آن‌ها را عمودی بزنید اگر می خواهید آن ها را به  Pinterest پین کنید.

 

آموزش بصری

۸٫ همپوشانی متن

عکس‌ها تاثیر زیادی بر روی رسانه‌های اجتماعی دارند و اضافه کردن یک همپوشانی متن تاثیرگذار بر محتوای عکس شما است.

اینها بخش های بزرگی از محتوا هستند که در فیس بوک، تویی‌تر، Pinterest و اینستاگرام به اشتراک گذاشته می‌شوند.

شما می‌توانید از آن‌ها برای تبلیغ محصول جدید خود استفاده کنید، یک اطلاعیه با مخاطبین خود به اشتراک بگذارید، یا یک نقل‌قول الهام‌بخش اضافه کنید.

اینها برای طراحی تبلیغات فیس بوک ایده آل هستند، به ویژه این که تبلیغات فیس بوک  می توانند تنها ۲۰٪ متن داشته باشند و یا اصلا تایید نشوند. و مجبور شوید آن را ساده نگه دارید و تنها یک تاچ  زیبا به عکسهای فیس بوک خود اضافه کنید.

 

تایپوگرافیک

 

هنگام ایجاد این نوع گرافیک، اطمینان حاصل کنید که عکس را تا حدی پیش ببرید که فضای کافی برای متن باشد بدون اینکه بیش از حد پر شود. . شما می‌خواهید متن روشن و شفاف باشد.

عناصر کلیدی برای خلق گرافیک رسانه‌های اجتماعی

سعی کنید این کار ساده باشد. به یاد داشته باشید که باید چیزی را طراحی کنید که مردم را به سرعت جذب کند.

در رسانه‌های اجتماعی، پست‌های شما با بسیاری از عوامل حواس‌پرتی دیگر رقابت می‌کنند، بنابراین چیز قدرتمندی ایجاد کنید! از قالب‌های Canva استفاده کنید تا مشخص شود که گرافیک شما به درستی برای هر یک از پلت فرم رسانه‌های اجتماعی بهینه شده‌است.

خوانایی بسیار مهم است. گر از متن استفاده می‌کنید، دقت کنید که خوانا و واضح باشد. خوانایی بیش از هر چیز دیگر در متن مهم است.

از آن لذت ببرید و خلاق باشید ایجاد گرافیک لازم نیست سخت باشد و با این نمونه ها و الهاماتی که شما در حال حاضر در دسترس دارید می توانید یک شروع عالی داشته باشید!

0/5 (0 Reviews)
مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در جشنواره پاییزه میتوانید از 20 درصد تخفیف برای اولین خرید بهره مند شوید ----> کد تخفیف : gfxfall