محبوب ترین ترندهای عکاسی در سال ۲۰۱۸

ترندهای عکاسی

نگاهی به محبوب‌ترین ترندهای عکاسی آرشیوی در سال ۲۰۱۸

سال ۲۰۱۸ قطعا زمان خلاق برای عکاسی آرشیوی بوده‌است. در سال گذشته، ما به طور همزمان ترندهای عکاسی قدیمی‌تر و همچنین تکامل سبک‌های معماری جدید را دیده‌ایم. ، بیایید نگاهی به برخی از بزرگ‌ترین ترندهای موجود در صنعت عکاسی در چند ماه گذشته بیندازیم.

۱- ترکیب مینیمالیستی

عکاسی

در دوره‌ای پر از محتوای تصویری، قطعا منطقی است که بخواهیم همه چیز را ساده نگه داریم. مینیمالیسم سبک قدیم برای بسیاری از برندها و عناصر طراحی شده است، و شما می‌توانید تاثیر آن را بر عکاسی آرشیوی به وضوح ببینید.

طراحی مینیمالیستی

این سبک ظریف پیام‌ها را به روش مستقیم ، نقطه به نقطه انتقال می‌دهد. با تنها چند عنصر موجود در یک کادر، بیننده می‌تواند دقیقا بگوید که در یک نگاهچه دیده است. از دیدن محبوبیت این ترندهای عکاسی در آینده شگفت‌زده نشوید.

۲ – رنگ پاستل

رنگ پاستیلی

در سال ۲۰۱۸، رنگ هایی با تن شکلاتی از پرفروشترین ها بودند، به ویژه برای محتواهای جوان گرا. اگر نگاهی به برخی از محبوب‌ترین وب سایت‌های نوجوان بیاندازید، می توانید این رنگ کم‌رنگ و سفید را در همه جا ببینید.

رنگ پاستیلی

بسیاری از عکس های پاستل که این روزها می بینید از ویژگی های عناصر مینیمالیست است. چیزی که این ترند را از مینیمالیسم جدا می‌کند، این تن رنگ ملایمی است که هرگز توجه بینندگان را جلب نمی‌کند.

۳ –  الگوهای تمیز

طراحی

اگر اندی وارهول هنوز زنده بودند، و میدانستند که الگوهای الهام‌گرفته از هنر پاپ به مد باز خواهند گشت، افتخار می کردند. این یک واقعیت روانی است که انسان‌ها به کاره‌ای تکراری علاقه دارند اما مواردی که طی چند ماه گذشته شاهد آن هستیم، حتی بیشتر از هر زمان دیگری، پر جنب و جوش، جوانانه و تخیلی ظاهر می شود.

طراحی ساده

این موج جدید از الگوها به طور مساوی فاصله دارند و متقارن هستند، شما با خودتان فکر خواهید کرد که آیا اشیائی که می‌بینید، آرایش واقعی و یا ترکیب‌های دیجیتال هستند.

۴ –  هنر گلیچ

هنر گلیچ

یک ترند دیگر که در عصر دیجیتال شتاب گرفت، هنر گلیچ glitch است. این سبک برای مدتی کنار گذاشته شده، اما با توجه به اینکه جامعه به طور فزاینده‌ای به فن‌آوری وابسته شده‌است، این زیبایی‌شناختی اکنون بیشتر از قبل مورد توجه است. یکی از دلایل افزایش محبوبیت آن، قابلیت دسترسی آن است.

طراحی گلیچ

این اشکال که در گوشی‌های موبایل و برنامه‌های ویرایش دیجیتالی موجود در دسترس است، در آگاهی عمومی کنونی جایگاهی به دست آورده‌است. اگر چشم خود را در اطرافتان بچرخانید. متوجه خواهید شد که این سبک در همه جا وجود دارد از اکانت های اینستاگرام گرفته تا کمپین های تجاری بزرگ.

۵ –  ژل های رنگی

هنر طراحی

مشخص نیست که آیا این تاثیر فیلم‌های علمی‌تخیلی، یا اشاره‌ای به دهه‌های گذشته است، اما تابلوهای نیون و ژل رنگی امسال به شدت محبوب شدند. ما در مورد اشارات جزئی رنگ، یا رنگ‌های تند و الکتریکی که کل تصویر را اشباع می‌کنند صحبت نمی‌کنیم. عکس‌هایی که دارای رنگ‌های روشن مثل قرمز و آبی یا سبز و نارنجی هستند، می‌توانند در عین حال رترو به نظر آیند. قطعا یکی از دلایلی که این ترند عکس آرشیوی به اثبات رسیده‌است، بسیار مشهور به این نسل از عکاسان است.

۶ –  زنان قدرتمند

زنان قدرتمند

تصویر آرشیوی کلیشه‌ای از زنان را فراموش کنید. امسال، توانمندسازی زنان به شکل عکس‌هایی صورت گرفت که هم هنجارهای جنسیتی و هم مفهوم سنتی زیبایی را به چالش کشیده بود. عکاسی آرشیوی چشم خود را به سمت چهره‌های زنان قدرتمند که به فعالیت‌های مردانه معمول مشغول بودند، معطوف کرد. این ناعادلانه است که این جنبش فمینیسم را یک ترند نامید. با توجه به هر چیزی که در زمینه فرهنگی بزرگ‌تر اتفاق می‌افتد، می‌توان گفت که این کنوانسیون جدید برای ماندن در اینجا است.

۷ –  تنوع فرهنگی

همانطور که جوامع به طور فزاینده‌ای چند فرهنگی می‌شوند، تقاضای رو به رشد برای محتوا وجود دارد که افراد نژاده‌ای مختلف را نشان می‌دهد. عکس‌هایی که نشان می‌دهند دنیای واقعی چگونه است:  پر شده از افرادی از تمام طبقات زندگی که در موقعیت‌های مختلف از هم لذت می‌برند. با جهانی که از نظر فرهنگی متنوع‌تر از قبل است، شما می‌توانید انتظار داشته باشید که این ترندهای عکاسی در سال‌های آتی رشد داشته باشند.

۸ –  شیوه زندگی حقیقی

سبک زندگی

درست مانند عکاسی مد و عکاسی پرتره، مشتریان بیشتر و بیشتر در جستجوی تصاویر خام و سبک زندگی هستند.

سبک زندگی

چه عکس دوستانی است که از میان کوه‌ها عبور می‌کنند و یا در یک سفر جاده‌ای در یک ون جا به جا می‌شوند، بیشترین تقاضا برای این تصاویر آرشیوی یک نقاشی طبیعی، و یا یک مستند، است. چیزی که لحظات واقعی را با تاثیر عاطفی حقیقی به تصویر می‌کشد.

۹ –  مردم حقیقی

انسانهای واقعی

همان طور که تقاضا برای تصاویر سبک زندگی حقیقی رشد می‌کند، علاقه به افراد حقیقی به عنوان سوژه عکس نیز افزایش می‌یابد. روزهایی که مدل های عکس ارشیوی احساسی دور و خارج از دسترس هستند رفته اند.

انسان های واقعی

اکنون مشتریان در جستجوی تصاویر واقعی، قابل درک ، به جای تصاویر بیش از حد مصنوعی هستند. افراد عادی عاری از فیلتر و بدون ویرایش که منعکس‌کننده زندگی واقعی و خصوصیات منحصر به فرد هستند.

۱۰ –   نوستالژی دهه نود

نوستالژی

 مدلی که در دهه ۹۰ میلادی به کار رفته بود و ما در سال گذشته شاهد آن بودیم، در نهایت در سال ۲۰۱۸ به یک ترند نزولی تبدیل شد. همانطور که هزاره ها لباس ها و نگرش سبکبار دهه ۹۰ را در آغوش گرفته بودند، افزایش قابل‌توجهی در تصاویر موجودی وجود داشت که منعکس‌کننده سبک دوران بود. دوربین های کیفیت پایین و فیلترهای رنگی کامل استایل دهه۹۰ که این ترند را به عنوان یک بازنگری بی فکری اشتباه خواند. با این حال، برخی از جالب ترین عکس ها در سال جاری موفق به ترکیب این دو دهه با یک نگاه بدون شک مدرن شدند. تفسیر این نسل از دهه ۹۰ بسیار پیچیده‌تر و پر جنب و جوش تر است، در حالی که هنوز هم در حال حفظ و سرکشی در دهه گذشته می‌باشد.

نوستالژی

زیبایی عکاسی آرشیوی این است که این یک سکوی در حال تکامل است. تا آنجا که ما از همه عکس‌های محبوب و ترندی که امسال منتشر شد، هیجان‌زده شدیم، و البته نمی‌توانیم صبر کنیم ببینیم چه چیزی در سال ۲۰۱۹ خواهد امد. ما قطعنا نمی دانیم این ترندها چه خواهند بود، اما برای دیدن آنها هیجان‌زده هستیم.

مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در جشنواره پاییزه میتوانید از 20 درصد تخفیف برای اولین خرید بهره مند شوید ----> کد تخفیف : gfxfall