۲۵ نکته برای طراحی بروشور

طراحی بروشور

در حالی که بسیاری از بازاریابان بیشتر تلاششان صرف بازاریابی در رسانه‌ های اجتماعی است، شما می‌توانید نتیجه گیری کنید در دنیایی که توسط هشتگ و تبلیغات کلیکی اشباع شده، رسانه‌های چاپی مثل بروشورهای تبلیغاتی برای جلب توجه مشتریان بهترین است.

بروشورها معمولا دارای اطلاعات زیادی هستند مثل یک رمان بلند و به همین دلیل چندان خوش نام نیستند و گرایش به انها کم است. کافیست کسی را بیابید تا آن رابخواند چرا که اطلاعات بسیاری مهمی می تواند درون آن باشد.

۲۵ راه برای طراحی یک بروشور مفید به شما معرفی می کنیم و مطمئن باشید با انجام این کارها اطلاعات درون بروشورتان به اشتراک گذاشته خواهد شد.

۱- ساده فکر کنید

 

ساده فکر کنید

طراحی ساده می‌تواند فوق‌العاده تاثیر گذار باشد اما طرحتان نباید خسته‌کننده باشد. در این بروشور، عنوان با یک فونت ساده، و تمیز روی یک پس‌زمینه سفید نمایش داده شده. این افکت بسیار تمیز و مدرن است، اگر چه کنتراست زیادی وجود ندارد ولی به خوبی خوانا است. منبت‌کاری همچنین یک بافت جالب را به بروشور اضافه کرده است.

۲- عملکرد را در نظر بگیرید

بروشور

در نگاه اول این بروشور به اندازه کافی ساده به نظر می‌رسد. کتاب قطوری پر از اطلاعات. با این حال زمانی که باز می‌شود، پوشش تا شده و یک الگوی گلدار زیبا را نشان می‌دهد که قرمز روشن صفحه مقدماتی را کامل می‌کند. شگفتی‌های کوچک برای روی بینندگان می‌تواند تاثیر بزرگی داشته باشد، حتی اگر به سادگی پنهان کردن گل‌های زیبا باشد.

۳- ایجاد اثر با اشکال ساده

ایجاد اثر

شکل‌های جغرافیای به نظر تاثیر جالبی روی این بروشورها دارند. برجسته‌تر کردن رنگ پس‌زمینه به آوردن پیام به جلو کمک می‌کند، انگار که واقعا آن را فرا می خواند. این کاهش یک ظاهر سه‌بعدی را ایجاد می‌کند و و عنصر دیگری را نیز اضافه می کند.

۴- آن را خطی نگه دارید

طراحی بروشور

لازم نیست که حتما بروشورها به دریک صفحه جمع شوند شما می توانید به روش های مختلف آن را تا کنید. در این تصویر بروشور به شکل اکاردئونی تا شده که راحت می توانید کل مطالب را در یک صفحه ببینید.

۵- گرافیک را به صورت فیزیکی بازتاب دهید

ساخت بروشور

در این بروشور “حماسی”، عناصر گرافیکی در لایه‌های کاغذ منعکس شده‌اند. مثلث‌ها که با رنگ روشن رنگ‌آمیزی می‌شوند، صفحات حاوی اطلاعات را تشکیل می‌دهند. این باعث می‌شود که بروشور به صورت کلی یکپارچه شود و هر آلمان با هم‌کار می‌کند تا یک قطعه محکم ایجاد کند.

۶- در قسمت های داخلی بروشور خلاق باشید

بروشور

اگر شما طرح های فیزیکی موجود در بروشور (مثل CD، dvd، و یا موارد مشابه) دارید ، آن را به شیوه‌ای جالب نمایش دهیدالزامی ندارد که حتما یک محفظه کلیشه ای در پشت بروشور ایجاد کنید. در این تصویر، وقتی بروشور باز می شود، CD بیرون می اید و باعث می شود شما آن را بر دارید.

۷- از طراحی بروشور به صورت جزوه خارج شوید

طراحی بروشور

این تصویر یک نمونه عالی برای طراحی بروشورتان است. از طراحی بروشورهای فلت دست بکشید و به طراحی های سه بعدی بپردازید. چنین طرحی  بیننده را درگیر می‌کند (در این مورد کاربر)و یک تاثیر ماندگار ایجاد می‌کند.

۸- ترکیب کردن اشکال

طراحی

صفحات شما نیازی نیست که مستطیل یا مربع باشندآنها می تواند دایره ، مثلث و قلب و یا هر چیز دیگری که مناسب با کسب وکارتان است باشند. اگر دقت کنید در این مثال دایره ها در یکدیگر تا شدند و وقتی  یک صفحه را باز می کنید یک حرکت جالب ایجاد  می شود.

 

۹- اصلاحات ظریف انجام دهید

نکات مهم در طراحی

. فرمت این طرح اینجا نسبتا استاندارد است، اما با گرد کردن گوشه های بروشور به ظرافت و ظاهر آن کمک می‌کند. انجام این کار بسیار راحت است.و البته  رنگ گرم  قهو ای در این بروشور ظاهری جالب و خانه ای گرم ایجاد کرده است

۱۰- متریال خود را در نظر بگیرید.

بروشور

 

 

بسته به اینکه بروشور به چه شکل است، می توانید متریال خوب و مناسبی استفاده کنید. متریال قابل بازیافت کسب و کارتان را از نظر ظاهری بسیار جذاب می کند. .

۱۱- از بافت به عنوان یک عنصر گرافیکی استفاده کنید

طراحی

گاهی گرافیک ها برای انتقال پیام مدنظر مناسب نیستند . در این بروشور یک شرکت رنگ تصمیم می گیرد از الگوی بافتی برای نشان دادن رنگ به جای عکس  نمونه ها یا طرح ها استفاده کند. کنتراست بین صفحات تاریک و رنگ روشن کمک می کند تا ابعاد جالبی به طرحتان اضافه شود.

 

۱۲- طراحی خلاقانه و جالب بروشور

طراحی خلاقانه

این یک نمونه عالی است که برای ببینندگان در نظر گرفتیم بروشوری با سبک کاملا منحصر بفرد. رنگ های روشن و خطوط کار شده  یک افکت نو و جذاب ایجاد کرده است. در نگاه اول ممکن است فکر کنید که عینک تنها بخشی از نقاشی است، اما در واقع آن‌ها می‌توانند توسط خواننده  حذف شوند که این باعث می شود تبلیغات دوبرابر نمایش داده شوند.

۱۳- سایز بروشورتان را کوچک کنید

بروشور کوچک

همیشه هم بزرگ بودن خوب نیست. اگر اطلاعات درون بروشورتان به اندازه کافی روشن است چرا پس آن را در سایز کوچک طراحی نکنید. خوبی بروشور های کوچکتر این است که قابل حمل و نگهداری هستند. آن ها به راحتی در کیف پول یا جیب جا می شوند.

بیشتر بخوانید :   سیستم مدیریت محتوایی از جنس وردپرس

۱۴- قوانین را بشکنید

قوانین طراحی

به صورت معمول طراحی بروشور از راست به چپ و رو به پایین خوانده میشود پس چرا در یک صفحه آن را طراحی نکنیم؟ در اینجا برای این بروشور از یک فرمت تک صفحه ای استفاده شده و در انتهای هر تاشدگی یک صفحه ایجاد شده است که این امکان را به شما می دهد از فضای داخلی برای تمام اطلاعات و برای نام برندتان استفاده کنید.

۱۵- از پرسپکتیو در طراحی بروشور استفاده کنید

طراحی خلاقانه

الزامی ندارد همیشه فضای تصویر کارهایتان، مسطح باشد. از زوایای جذاب برای اضافه کردن علاقمندی های بصری  استفاده کنید. در این بروشور از یک طرح شطرنجی  برای جلب بیننده به مرکز صفحه استفاده شده است که یک هماهنگی فوق العاده را بوجود آورده است.

۱۶- از دای کات در طراحی بروشور استفاده کنید

بروشور خلاقانه

دای کات می تواند روزنه هایی در طراحی شما ایجاد کند که در زیر آن روزنه ها، بخشی از کار نمایان شود. در این تصویر، بخشی از عکس زیر، با استفاده از دای کات نمایان شده است. این نمایش، به اندازه ای نیست که شما به طور کامل مفهوم تصویر را درک کنید، اما به اندازه ای هست که برای شما جذابیت باشد.

۱۷- محل نمایش را در نظر بگیرید

کاتالوگ

بروشورهایتان چطور نمایش داده می شود؟ این که آیا روی یک میز یا پیشخوان قرار می گیرد؟ یک مکان برای نمایش بروشورهایتان در نظر بگیرید. در الگوی زیر کنار بروشور یک جعبه می بینیم. مشخص است که طراحی بروشور و جعبه بصورت حرفه ای کنار یکدیگر قرار گرفته اند.

۱۸- از تغییر نترسید

از تغییر نترسید

هیچ یک از بروشورهای شما نباید یک‌سان باشد. بروشورهای گوناگونی با همان اطلاعات به خواننده حق انتخاب می دهد. در تصویر زیز سه بروشور با سه طرح و رنگ مختلف نمایش داده شده است که حق انتخاب را به خواننده داده است.

 ۱۹- با هوش باشید.

باهوش باشید

اگر راهی وجود داشته باشد که شما بتوانید پیام خود را به صورت تحت‌اللفظی در آورید , این راه را امتحان کنید . در اینجا این پیام در مورد تحول  در آینده است . این کلمه به صورت تحت الفظی آمده  به این خاطر  که کاغذ تا نیمه جلوی شما قرار گرفته است . سعی کنید در مورد پیام خود تجدید نظر کنید , یک تغییر ساده در ترکیب‌بندی می‌تواند نحوه نمایش آن را تغییر دهد.

۲۰- استفاده از صفحات accent

طراحی کاتالوگ

از این طرح در قسمت های داخلی بروشور استفاده میشود. آنها از صفحات دای کات بعنوان یک عنصر طراحی استفاده می کنند. این صفحات حاوی هیچ اطلاعاتی نیستند، اما هنوز هم یک تابع محسوب می شوند. این ها عکس ها را برای ببینده تفکیک می کنند و , به این طریق شما می‌توانید هر تصویر را به صورت جداگانه پردازش کنید .

۲۱- بیش از حد به آن فکر کنید

طراحی

اگر سوژه سوژه شما افراطی است ( مثلا ورزش اسنوبرد ) , بازتاب آن را در بروشور تان نشان دهید . به این طرح جذاب  نگاه کنید . این چین‌ها شکل یک کوه ( طرح با هدف ) را منعکس می‌کنند و انرژی متمایزی را به این قسمت می‌دهد .

۲۲- استفاده از بروشورهای سیمی

نحوه ساخت بروشور

تصویر زیر یک طرح منحصر بفرد است که تقریبا با بقیه طرح ها متفاوت هست. این بروشور نه تنها جلد سیمی بلکه یک کاورهم دارد که وقتی بسته میشود به صورت یک جعبه کوچک در می اید. استفاده از کتاب های سیمی باعث میشود که بروشور راحت  تر باز شود. طراحی این بروشورها ساده است.

 

۲۳- به طرح بروشورتان نظم دهید

طراحی منظم

شکل کلی این بروشور ۱۰۰ درصد استاندارد، و به دو بخش تا شده است. این برش های منحصر به فرد به ایجاد یک بخش جالب‌تر کمک کرده و به زوایا، افکتی داده شده است که در زمان بسته شدن به حالت پاکت در می آید.

۲۴- استفاده از تایپوگرافی خلاقانه در طراحی بروشور

تایپوگرافی

استفاده از تصویر و گرافیک برای ایجاد تایپوگرافی می تواند تاثیر خوبی بگذارد. در طراحی این بروشور، تا اندازه خوبی عکس صفحه زیری مشخص است و در عین حال، نوشته روی عکس هم مفهوم را کامل منتقل می کند.

۲۵- هدف داشته باشید

بروشور زیبا

بروشورها می‌توانند کاربردی باشند . در اینجا بروشور به یک نقشه تبدیل شده  و هدفی برای طراحی دارد . سعی کنید به چیزهایی فکر کنید که بروشور شما می‌تواند به جای استفاده از منبع اطلاعات به آن تبدیل شود . گرایش به طراحی کارکربردی در حال حاضر ادامه دارد و احتمالا تا سالها ادامه دار خواهد بود.

با الهام گرفتن از این ۲۵ طرح طراحی تان را شروع کنید.

شا می توانید با استفاده از این ۲۵ روش تمامی نیاز خود را برطرف کنید. همیشه در حین طراحی به خوانندگان و نگاه آنها فکر کنید و بهترین ها را خلق کنید.

 

0/5 (0 Reviews)
مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در جشنواره پاییزه میتوانید از 20 درصد تخفیف برای اولین خرید بهره مند شوید ----> کد تخفیف : gfxfall