آموزش ساخت اینفوگرافیک در Illustrator

آموزش اینفوگرافیک

ساخت اینفوگرافیک

اینفوگرافیک ها نمایشی بصری از داده ها یا اطلاعاتی هستند که برای ساده تر کردن اطلاعات پیچیده طراحی شده اند. با ظهور بازاریابی محتوا ، اینفوگرافیکها راهی عالی برای ترکیب استراتژی محتوای شما هستند. با وجود کلی اینفوگرافیک موجود در اینترنت نحوه ایجاد آنها شاید برای حرفه ای ها کمی دلهره آور باشد.

خوشبختانه ما می توانیم کار را برای شما با انواع قالب های اینفوگرافیک، آیکون ها و عکاسی استوک آسانتر کنیم تا متناسب با برند و نیاز شما باشد.

در این برنامه آموزشی در زمینه ایجاد یک اینفوگرافیک، ما از بخش‌هایی از عنصر طراحی infographic استفاده کردیم تا به شما نشان دهیم چگونه یک infographic جالب در مورد جویدن آدامس ساخته می شود.

اینفوگرافیک

برای ایجاد اینفوگرافیک عناصر را پیدا کنید

قیبل از اینکه عناصر طراحی مورد نظرتان را دانلود کنید در نظر داشته باشید که چگونه داده‌های شما به بهترین شکل نمایش داده شوند. اگر تعداد زیادی داده‌های مقایسه‌ای و عددی دارید، با استفاده از یک قالب با نمودارها و گرافیک ها می‌توانید بهترین کار را انجام دهید.

اینفوگرافیک تایم لاین برای اطلاعات تاریخی عالی هستند، و تصاویر گرافیکی به خوبی برای سبک “fact fat” کار می‌کنند. با کمی سفارشی سازی ، حتی می توانید قالب ها و عناصر مختلف را با هم ترکیب کنید تا به بهترین وجه در اطلاعات خود استفاده کنید. هنگام جستجوی عناصر ، به خاطر داشته باشید که همه رنگ ها قابل سفازشی سازی هستند ، بنابراین به این دلیل که رنگ ها کامل و مناسب نیستند ، ازیک اقالب ینفوگرافیک کامل به راحتی نگذرید.

Adobe Illustrator را تنظیم کنید.

در این مثال ما با یک سند خالی شروع می کنیم و دانلود را باز می کنید. فایل .eps را در یک برگه جداگانه باز کرده و آماده شوید تا بخش های مورد نظر را روی سند جدید کپی و پیست کنید. بمحض باز کردن پرونده بارگیری شده ، لحظه ای آن را بررسی کنید. با باز کردن پنل لایه ها Window > Layers)) می توانید همه لایه ها ، مسیرها و گروه ها را مشاهده کنید.

برای پنهان کردن و نمایش گروه‌ها و مسیرها روی آیکون چشم کلیک کنید. مسیرهای فردی را با استفاده از Direct Selection Tool (A) انتخاب کنید. تا مستقیماً روی مسیر کلیک کنید.

برای انتخاب گروها از Selection Tool (V) استفاده کنید. اگر می خواهید یک گروه را به طور نامحدود جدا کنید ، به Object> Ungroup بروید. ما با استفاده از این ابزارها شروع خواهیم کرد تا قسمت های مورد نظر خود را انتخاب کرده و آنها را در سند خالی کپی کنیم. برگه عناصر طراحی را باز نگه دارید تا بعداً موارد اضافی بیشتری را اضافه کنید.

اینفوگرافیک

تغییر رنگ قالب اینفوگرافیک

اول، پالت رنگ خود را تعیین کنید. پالت را می توان با استفاده از رنگ و یا رنگ‌های فعلی که به طور خاص برای اینفوگرافیک ها انتخاب شده‌اند، ایجاد کرد. Adobe Color یک منبع عالی برای انتخاب رنگ ها است که امکان بررسی رنگ‌ها و دسترسی به کد مخصوص هر رنگ را خواهد داد.

روی هدف و گروه مورد نظرتان که قصد دارید رنگ کنیذ کلیک کنید و بعد روی گرینه Fill Box کلیک کنید تا رنگ جدیدی انتخاب کنید. اگر می خواهید تمام یک رنگ را به رنگ جدید تغییر دهید باید یک شکل جدید از رنگ را انتخاب کرده و به Select > Same > Fill Color بروید تا ا همه چیز رنگ را انتخاب کنید. سپس به سادگی رنگ جدید خود را انتخاب کنید.

انتخاب رنگ در اینفوگرافیک

در باکس بعدی برای جالب تر شدن ما یک گرادینت اضافه می کنیم. شی را برای رنگ امیزی مجدد انتخاب کنید و گزینه Gradient Fill Box را انتخاب کنید تا دو رنگ برای انتخاب گرادینت شما انتخاب شود. ما از دو سایه مشابه صورتی استفاده می کنیم تا افکت جذاب تری شود.

ساخت اینفوگرافیک

برای افزودن گرادینت های پر و تعدادی مربع های دیگر، می توانیم مربع دیگری را انتخاب کنیم و از ابزار eyedropper برای کلیک روی رنگ مورد نظر استفاده کنیم.

یکی کردن عکس ها با کلیپینگ مسک

عکس ها راهی عالی برای افزودن سبکی غیر منتظره به اینفوگرافیک هستند و کلیپینگ مسک ها ابزاری مناسب برای طراحی می باشند. کلیپینگ ماسک یک روش ساده برای کراپ کردن یک عکس جهت متناسب کردن یک شکل یا مسیر است. این عکس یک دختر است در حال جویدن یک آدامس که ما از آن استفاده کردیم.

ما با کشیدن و رها کردن عکس در سند Illustrator شروع خواهیم کرد و شکل مورد نظر را روی آن می کشیم. اگر شکل در بالای صفحه نیست ، روی Right-click > Bringکلیک کنید.

  در آخر ، اطمینان حاصل کنید که شکل با سایر اشیاء گروه بندی نشده است (Object> Ungroup) برای ایجاد مسک ، هر دو شیء را انتخاب کنید و به Object> Clipping Mask> Make یا در (ر( Mac, command/control-7 بروید. پس از ایجاد کلیپینگ مسک ، عکس را در حالت دلخواه بکشید و رها کنید.

ایجاد اینفوگرافیک

تغییر متن در قالب اینفوگرافیک

بیشتر قسمتها ، متن موجود در قالبها قابل ویرایش نیست. در حالی که شما از قالب برای الهام گرفتن استفاده می کنید، به طور معمول باید متن را به طور کامل حذف کرده و متن جدیدی با ابزار متن اضافه کنید. بازی با رنگ و اندازه مختلف را در نظر بگیرید و در صورت نیاز به فونتهای جدید ، فونت های Google را امتحان کنید.

متن در اینفوگرافیک

نکته: با استفاده از ابزار eyedropper به سرعت یک سبک موجود را در متن انتخاب شده اعمال کنید.

اینفوگرافیکتان را کامل کنید.

تعدادی گرافیک و ایکون های اضافی کپی و پیست کنید. در این حالت، یک شکل دایره برای نمایش درصد و برخی آیکون فلش وجود دارد که برای برجسته‌سازی جزییات، عالی هستند. هنگام ایجاد این ترفندها ، سعی کنید از ویژگی Lock برای قفل کردن عناصر در محل استفاده کنید تا به طور تصادفی دیگر عناصر را به اطراف منتقل نکنید. فقط کافی است اشیاء را برای قفل کردن انتخاب کرده و به Object> Lock> Selectionیا ( command/control-2) بروید. همچنین می توانید در هنگام کار ، اشیاء را گروه بندی کرده و یا گروه بندی نکنید. اشیاء را برای گروه انتخاب کرده و بهObject> Group یا (command/control G) بروید.

ساخت اینفوگرافیک

با وجود این مقاله اکنون می دانید که چگونه می توانید با استفاده از یک قالب او عناصر به عنوان نقطه شروع ، یک اینفوگرافیک طراحی کنید! با استفاده از این ابزارها ، می توانید یک اینفوگرافیک ساده برای رسانه های اجتماعی یا یک شاهکار قابل پیمایش برای یک وب سایت ایجاد کنید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در جشنواره پاییزه میتوانید از 20 درصد تخفیف برای اولین خرید بهره مند شوید ----> کد تخفیف : gfxfall